NOVINKY 2015

novinky 2008   

novinky 2009   

novinky 2010   

novinky 2011   

novinky 2012   

novinky 2013   

novinky 2014   

 

Děkuji Pavlu Krunkovi za fotku krásné fenky Arlety, která je dcerou našeho Ch. Valglo Dream Maker a Atheny Domidar (dcera JCh. Vanty z Hambalek Bušín).

 

 

 

 

 

 

Na pozvání René a Ernesta Woolet jsme jeli s přítelem Romanem Zálišem a jeho synem Dominikem na klubovou výstavu SBT do Anglie, kterou posuzoval John Parker (Nettleworth).
Vyjeli jsme v pátek po obědě, cesta nám hezky ubíhala, bylo příjemné počasí, menší provoz na silnici, takže ráno ve 3 hodiny jsme byli v Calais, kde jsme počkali na vlak do tunelu. V Anglii jsme byli ve 4 hodiny ráno a pokračovali jsme na cestě k přátelům, kam jsme dorazili v 7 hodin ráno. Po přátelském přivítání, prohlídce psů a jejich vycházky jsme dostali vynikající anglickou snídani a jelo se na výstavu.
Roman byl požádán, aby vystavoval jejich nádherné zlaté psy - Assilio Red Alert (Al) a Assilio Red Contesa (Cony).
Výstava se konala v menší příjemné hale, nahlášeno bylo 57 psů. Měli jsme možnost vidět nádherné psy. Vítězství obdržel pejsek Garforth King, druhý byl rovněž překrásný úspěšný pes Elitebulls Heartbreaker for Rogalbull. Ve fenách vítězství získala Grunda Nordie Star. Na mě nejvíce zapůsobila fena Ch. Berrystock Charles Angel. Je to championka ve dvou letech, vynikající předvedení, její souhra s handlerem, nádhera. Úžasná byla také fena, vítězka třídy Trawden Elegance, která zaujala nádhernou bílo-zlatou barevností, perfektní stavbou těla, hlavou.
 Mě nejvíce zaujalo přátelské, naprosto domácí prostředí, upřímná blahopřání mezi sebou, nadšení ke svým zvířatům.
Výstavy pořádané klubem jsou zde svátkem pro chovatele. Nikdo nikam nepospíchá, všichni si to užívají, baví se, radují z úspěchu i neúspěchu, tak, jak by to mělo být. Byl zde i Děda Mráz, který rozdával malým dětem dárky a přijímal básničky od malých prcků, kteří si to nesmírně užívali, někteří se i báli. Prostě nádherná atmosféra, která nás dostala.
Po výstavě a loučení jsme jeli domů, kde jsme dostali vynikající večeři. Mnoho jsme si povídali , samozřejmě o psech. Měli jsme vynikajícího společníka a tlumočníka, mladého Dominika, který bravurně vše tlumočil. Děkuji.

To nejlepší nakonec. René a Ernest nám nabídli zapůjčení nádherného zlatého 2letého pejska, úspěšného na dosavadních výstavách, včetně nominace na Crufft's - Assilio Red Alert.
Tato nabídka se nedala odmítnout, takže Alla jsme přivezli domů.
Bude předveden na Národní výstavě v Brně  - 9.01.2016.
Děkuji René a Ernestovi za milé pozvání, za vše, co pro nás udělali, Romanovi a Dominikovi za vynikající společnost a cestu, kterou jsme společně absolvovali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ch. Sheffstaffs Red Rum - Speiky
10.09.2005 - 18.10.2015

V neděli 18.10.2015 jsme se rozloučili s naším milovaným Speikym, který odešel do psího nebíčka.
Stále budeme vzpomínat na našeho překrásného Speikyho - pro mě ideálního představitele plemene SBT, s naprosto nekonfliktní povahou, kterou si každého získal.
Bude nám chybět jeho veselost, upřímnost a láska, kterou nám dával.

Sbohem příteli...

 

 

 

 

Nová majitelka Mia (Norsko) nám poslala fotky krásného Charo z Hambalek Bušín, kterému doma říkají Batman.
Děkujeme za skvělou péči o tohoto pejska s excelentním rodokmenem.

image2.JPGimage1.JPGimage4.JPG

 

 

 

 

 

 

 

Poslední společné fotky našich štěňátek, před jejich cestou do nových domovů.
 

 

 

 

 

 

 

 

Duodanube Bratislava (SK) 22.-23.8.2015


C.I.B. Zonny z Hambalek Bušín

22.8.2015
Rozhodčí paní Gabriela Ridarčíková (SK)
Champion Class: V 1, CAC, CACIB, BOB !!!

23.8.2015
Rozhodčí pan Milan Bíroš (SK)
Champion Class: V 1, CAC, CACIB, BOB !!!

Vynikající handling sl. Michaela Hroncová
Majitelé Lenka a Zbyněk Lonský, MVDr.
Soník se tento víkend stal novým Slovenským šampionem krásy a splnil tak podmínky pro Multi šampiona.

Velká gratulace manželům Lonským a gratulace také k perfektnímu handlingu slečně Hroncové!!!

 

 

 

 24.08.2015 máme volného, velmi nadějného pejska s excelentním rodokmenem na prodej!!! Více informací najdete na stránce ŠTĚŇATA NA PRODEJ.

 

 

 

 

 

 

V chovatelské stanici www.daunus-dream.cz se 4.8.2015 narodili 3 kluci a 3 holčičky ze spojení  o .JCh.Klub.Ch. Drunken Dunkan Fransimo Bohemia x m. Adelaide z Hambalek Bušín.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.06.2015 - MVP Brno, rozhodčí František Polehňa.

Třída otevřená psi: Valglo Dream Maker - V1, CAC, res. CACIB
Třída dorostu feny: Geddy z Hambalek Bušín - VN1
                           Helen z Hambalek Bušín - VN
Třída otevřená feny: Debbie z Hambalek Bušín - V2, res. CAC

Touto výstavou, kde Tomáš (Valglo Dream Maker) zvítězil ve třídě otevřené a získal res. CACIB, splnil podmínky pro udělení Českého Šampiona.
Na této výstavě mně velkou radost udělala naše mladá půl roční fenka Geddy z Hambalek Bušín, dcera naší Ch a Top Stafford 2009 Karwillage Reality Check a našeho Tomáše, která zvítězila, rovněž druhá fenka od naší Vanty a dcery Tomáše získala umístění VN.
Za tradičně skvělé předvedení naší Debbie děkuji Janě Zálišové.
Z výstavy jsme odjížděli s dobrými pocity, navíc jsme se zastavili v pavilonu výstavy a přehlídky dobytka , kde úspěšně vystavoval svůj chov můj spolužák z Plzně.


 

 

 


07.06.2015 - Klubová výstava SBT - Kolesa - rozhodčí Martin Grimwood (GB)

Zonny z Hambalek Bušín - třída čestná  - V 1

Blahopřeji MVDr. Zbyňkovi a Lence Lonským k vítězství ve třídě čestné s jejich překrásným psem Zonnym z Hambalek Bušín.

 

 

 

 

 

Děkuji  Nelince a Tomáši Bortlovi za zaslání nádherných fotek jejich Timminka - Dazmarnic Check Mate. Je vidět, že je v úžasné pohodě, ve vynikající kondici a plně si se svými páníčky užívá  nádherných jarních dnů. Jsme pyšni na to, že Tomáš s Nelinkou jsou naši přátelé. Nelince gratulujeme k úžasnému pracovnímu ocenění její práce. Klimešovi

 


 

 

 

 

 

 

 

NÁRODNÍ VÝSTAVA OSTRAVA 11.4.2015

Výstavy jsme se zúčastnili s našim Tomáškem (Valglo Dream Maker).
Třída vítězů - V1 , CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ.

Na výstavě mě zaujal nádherný pejsek Decimus Prime Domidar, syn našeho Tomáška a importované feny Champion Dazmarnic Black Rose.
Decimus zvítězil ve třídě mladých, v úžasném handlingu Jany Zálišové. Dále získal ocenění nejlepší mladý pes. V této třídě zlatý pejsek Edward z Hambalek byl oceněn známkou výborná.


 

 

 

 

 

 

Jako každý rok, i letos jsem jel s kamarádem Pavlem Krunkou na prestižní výstavu Cruffts v Birminghamu.
Na pozvání Pavlova syna Péti, žijícího v Manchesteru, jsme v pátek odpoledne letěli do Manchesteru, kde si nás Petr převzal a celou dobu včetně výstavy se o nás vzorně staral.
Cesta letadlem byla zábavná, letěla s námi známá "Partička" v čele se Suchánkem, Genzerem a Sokolem, kteří seděli hned za námi, takže byla legrace. V Manchesteru měli představení, stejně jako později v Londýně, kde prezentovali svůj film.
Večer následovala prohlídka města, večeře v italské restauraci a v sobotu ráno jsme jeli autem do Birminghamu na Cruffts. Věnovali jsme se více posuzování psů, které posuzovala rozhodčí Mrs. A Hubery, feny Mr. I. Devine.
Paní rozhodčí byla perfektní, rychlá, každý pes byl poctivě prohlédnut a posouzen. Na příklad třída "Open" předvedeno 40 psů, fantastická kvalita a vybrat ty nejlepší byl velmi těžká úkol.Paní rozhodčí vše zvládla a vybrala nádherného psa Eclypstaff Cuz I Can.
Nakonec byl tento pes vyhlášen Vítězem Cruffts 2015.
Ve fenách zvítězila Rubericla Little Bumblebee, reserve získala nám známá fena z Německa Bullrichs Burning Heart.
Výstavy se zúčastnili i čeští vystavovatelé , kteří dosáhli se svými psy vynikajícího ocenění. Blahopřeji.
V závěru lze říci, že výstava splnila mé očekávání, výborně obsazené jednotlivé třídy, perfektní handling - psi jsou voděni většinou volně na vodítku. Žádné zbytečné chození všech psů v kruhu - kde by to ani kvůli velkému množství psů nešlo. Neexistuje posuzování pohybu dvou, nebo více psů najednou, aby rozhodčí viděl lepší, nebo horší pohyb posuzovaných psů. Přál bych si, aby posuzovatelé SBT u nás se zúčastnili těchto velkých výstav a učili se, jak se má SBT posuzovat. Zde rozhodčí pečlivě prohlédne a posoudí každého psa, udělá si poznámku a má jasno.
Jak jsem již několikrát psal, rozhodčí jsou většinou zkušení dlouholetí chovatelé tohoto plemene a jsou plně respektováni. 

 

 

 

 

 

Atena Domidar (dcera naší Junior World Winner Vanta z Hambalek Bušín X je Ch. Ginsteam Mister Cool) porodila krásná štěňátka - 3 fenky a 3 psy. Otcem je náš Valglo Dream Maker.  
Kontakt na chovatele: telefon   739060975   email krobotalois@seznam.cz


 

 

 

 

 

Děkuji  za zaslané fotky našeho Domiho z Hambalek Bušín, který úspěšně vstoupil do  začínající výstavní sezony ve svém novém domově- Japonsku. Děkuji za perfektní předvedení  a reprezentaci naší chovatelské stanice. Ocenění- vítěz plemene BOB.  Klimeš

https://www.email.cz/download/i/9bbBv0gybUf_spXKe8h0YQ5Tw_21v0WTcncNRSVEBgpeMQhIpSFW-fyzxjUIP9LBJcveTRM/2015.3.15(2).jpg

 

 

 

 

 

Velice mně potěšily došlé fotky nádherné Glendy z Hambalek Bušín, z jejího nového domova od manželů Novákových z Prahy. Je vidět, že v novém domově se rychle adaptovala, má vše co potřebuje, hračky, pelíšek, samozřejmě válendu u paničky atd. Není nic lepšího pro chovatele než vidět, že se má pejsek dobře, žije v nádherném rodinném prostředí, plném lásky a péče, kterou  Glenda získala u manželů Novákových a jejich dcer. Mnohokrát děkuji. Klimeš