NOVINKY 2011

 

novinky 2008   

novinky 2009   

novinky 2010   

 

13.12.2012 Nové fotografie štěňat najdete na stránce ŠTĚŇATA NA PRODEJ.

 


 

ZONNY - KRÁSNÝ PEJSEK S VÝSTAVNÍMI PŘEDPOKLADY NA PRODEJ!!!
L2HGA/HC CLEAR


 

Klubové výstavy SBT Anglie
Na pozvání kamaráda a chovatele SBT Františka Pitaše jsme se opět s kamarády Pavlem Krunkou a Romanem Zálišem zúčastnili 2 prestižních klubových výstav v Anglii.
Výstavy se konaly 12.-13. listopadu ve Stoneleigh parku, asi 150 km od Londýna.
V sobotu posuzovali rozhodčí Bunny Cochayne - psy, John Finney - feny. V neděli další prestižní výstavu posuzovala úspěšná vystavovatelka ze soboty a velice úspěšná chovatelka a handlerka Karon Jackson (Jachabyte) - psy a Shirley Gray feny.
V sobotu jsme na výstavu přijeli trochu později, takže jsme neviděli mladé psy a feny, Franta Pitaš vystavoval Rockyho, který zmeškal svoji jednu třídu, do které byl přihlášen, ale vše si vynahradil v následující třídě - Graduate Dog, ve které zvítězil.
Opět se nám naskytla skvělá podívaná, překvapila nás úžasná kvalita - vyrovnanost posuzovaných psů v předváděcím kruhu, kde bylo 20-30 psů. Vybrat 6 psů do užšího kruhu byla nelehká záležitost, ale vybraní rozhodčí se tohoto úkolu zhostili velice dobře. Měli jsme možnost vidět vynikajícího Valglo Specialiste, budoucího otce našich štěňat s fenkou Dazmarnic Black Rose, fantastického zlatého psa Ashstock Red Muller, Ch. Aymstaff Devil in Disguise, kterého jsem rád viděl, Ch. Kalhol Dark Maruda, Ch. Kalhols Black Magie at Passernomen, Ashbul O Shea a další.
psi, kteří by byli ozdobou každé výstavy, se vůbec nevešli do užšího výběru. Úplně jsem byl v šoku při posuzování fen. Fantastické zlaté feny, vítězky Cruft's  - Ch. Hubbulls The Promise a Ch. Canakey Sweetpea, ve vynikající formě dobře předvedené - nevyhrály svoji třídu a v sobotu se Hubbulls The Promise nedostala mezi šest nejlepších fen. Prohodily si to v neděli, kde Hubbulls The Promise byla druhá a Canakey Sweetpea se nedostala do užšího výběru.
Opět jsem sledoval práci rozhodčích v kruhu. Delegovaní rozhodčí jsou starší zkušení chovatelé, kteří mají nesmírnou autoritu, kterou vnesou i do svého posuzování. Nikdo si nedovolí a nemůže hodnotit jejich výkon, poněvadž něco již v chovu dokázali a plemeni dokonale rozumí. Každý pes byl bedlivě posouzen, prohmatán a posouzen v pohybu. Pohyb je samozřejmě důležitý, ale ne rozhodující. Posuzuje se celková vyváženost psa a rozhoduje celkový dojem, který pes zanechá.
Na výstavě jsme se setkali s významnými anglickými chovateli, velice nás potěšilo, že jsme byli pozváni jako cizí chovatelé do VIP salónku, kde nám bylo nabídnuto víno a příjemné prostředí. Ze známých osobností na mě opět udělala dojem pan Alan Hedges, který během dvou dnů předváděl asi 10 - 12 psů různých majitelů a většinou se pěkně umístil. Jeho předvedení a práce se psem v kruhu - cizím psem - je úžasná.
Rovněž zážitek pro mě - přehlídka šampionů. Je to pocta a úcta chovatelům a jejich práci, kteří již něco společně dokázali a tato přehlídka je úžasná. Vidět, jak je představováno 22 championů, co jméno, to pojem - to je něco, co potěší a zahřeje každého chovatele.
V neděli jsme opouštěli výstavu asi v 19 hodin, neboť jsme se ještě zúčastnili  volby Stafford roku, což bylo velice zajímavé.Ve třech rozích posuzovali tři rozhodčí. Nominovaní chovatelé šli se psy ke každému rozhodčímu, kteří psy posuzovali a bodovali. pes s nejvíce body získal titul Stafford 2011 a dostal přes záda překrásnou dečku s popisem Stafford 2011.
Plni dojmů jsme jeli domů k Frantovi. kde na nás čekala vynikající večeře od Dana, potom následovala diskuse, nějaká slivovička atd. Prostě báječný víkend, na který budeme dlouho vzpomínat a ještě jednou děkuji Frantovi Pitašovi, že nás pozval a umožnil shlédnout dvě nádherné výstavy.
Za fota děkuji R. Zálišovi.Kannechor Vincit Omnia


 

 

 
 

11. - 15.11.2011 jsme na výstavě v UK, kde nebudeme mít přístup k našim e-mailům. Všem zájemcům o štěňátka odpovíme ihned po našem příjezdu.

 

 

9.11.2011 - nové fotografie našich překrásných štěňat z aktuálního vrhu najdete na stránce "Štěńata na prodej".

 

 

 

4.11.2O11 - Mezinárodní výstava psů Praha, rozhodčí paní lng. Danková.
 Třída otevřená - náš Dazmarnic Check  Mate /Timmy/ získal ocenění V1. CAC

 


 

24.10.2011 - představujeme Vám 7 měsíčního pejska z našeho chovu - Yorki z Hambalek Bušín, který žije v prestižní chovatelské stanici Ultimate Passion ve Francii. Děkujeme Vince za milé zprávy a fotografie tohoto krásného psa.

 

 

 

 

23.10.2011 Nové fotografie štěňat najdete na stránce "Štěňata na prodej"

 

 

 

30.9. a 1.10 2011 Proběhlo exkluzivní zahraniční krytí naší feny Dazmarnic Black Rose s fantastickým psem Valglo Specialist v legendární CHS Valglo (UK).

MultiCh. GLOCK Stawka Wieksza niž Žycie

 

 

01.10.2011 Oznamujeme, že se nám narodilo 6 překrásných štěňátek - pejsků, ze spojení Ch. Kallidiké z Hambalek Bušín a našeho zlatého importovaného psa Dazmarnic Check Mate /Timmy/. Jsou to první Timmyho štěňata a zároveň poslední vrh naší velmi úspěšné Kallidiké.

  

24.09.2011 - Národní výstava Brno
Dazmarnic Check Mate - mezitřída - Excellent 1, CAC, Národní vítěz
Dazmarnic Black Rose - třída vítězů - Excellent 1, CAC ČMKU, Národní vítěz, BOB...V závěrečné soutěži III. skupiny FCI "Best of Group" se Rozárka opět fantasticky předvedla(tak jako po celou dobu výstavy) a získala úžasné 2. místo.
Blahopřeji Janě k vynikajícímu předvedení Rozárky v závěrečné soutěži. Je to výsledek poctivé práce v přípravě, které se denně věnuje a která byla náležitě oceněna.

MultiCh. GLOCK Stawka Wieksza niž ŽycieMultiCh. GLOCK Stawka Wieksza niž Žycie
JCh. Dazmarnic Black Rose

MultiCh. GLOCK Stawka Wieksza niž Žycie
Dazmarnic Check Mate + JCh. Dazmarnic Black Rose
 

 

 

17.09.2011 - Nový Klubový šampion SBTC CZ - JCh. Dazmarnic Black Rose

JCh. VANTA z Hambálek Bušín

 

 

11.09.2011 Klubová výstava Varšava - rozhodčí Bill Blacker (UK) - Kennel Crossguns

Vanta z Hambalek Bušín - mezitřída - Excellent 4
Dazmarnic Black Rose - třída vítězů - Excellent

MultiCh. GLOCK Stawka Wieksza niž Žycie
JCh. Vanta z Hambalek Bušín
 


 

 

10.09.2011 Klubová výstava Rybníky - rozhodčí Blanka Janssen (psi), Ortlieb Lothary (feny)

Dazmarnic Check Mate - mezitřída - Excellent
Vanta z Hambalek Bušín - mezitřída - Excellent
Dazmarnic Black Rose - třída vítězů - Excellent

MultiCh. GLOCK Stawka Wieksza niž Žycie
JCh. Vanta z Hambalek Bušín


 

 

 

 

 

04.09.2011 - klubová výstava SBT v Rakousku
V neděli 4.9.2011 mě ve dvě hodiny ráno vyzvedli manželé Zálišovi a společně s Vantičkou, Rozárkou, Timym a Glockem jsme se vydali na Klubovou výstavu SBT v Rakouském st. Polten. Dost Polten jsme přijeli brzy ráno, uvítalo nás překrásné počasí a další přátelé a vystavovatelé z Čech. Presidentka klubu a kamarádka Ivana Zuranová s velice milou Terezkou Pauderovou a jejím Hermeskem, manželé Bouškovi, Jiráskovi, Kozelkovi, Halounovi a další. samozřejmě nechyběli přední vystavovatelé z Maďarska, Itálie atd.
Výstavu posuzovala paní Jean Loughborough z Anglie. posuzovat se začalo pozdě, až kolem půl jedenácté.
Velikou radost nám opět udělal náš zlatý Timy, který zvítězil v mezitřídě V1, CAC a dále pak zvítězil v závěrečném posuzování o Klubového vítěze. Získal titul Klubový Champion Rakouska. Tohoto titulu si v tak silné konkurenci velice vážím. V mezitřídě se naše Vantička, opět předvedená Janou Zálišovou, hezky ukazovala, paní rozhodčí se velice líbila v pohybu a kondici, v jaké byla předvedena. Získala ocenění V4. Naše Rozárka se ve třídě otevřené opět fantasticky předvedla a získala ocenění Excellent. Výstava trvala do pozdního odpoledne, takže jsme odjížděli domů skoro až večer.
Děkuji manželům Zálišovým za společnou cestu a milou společnost a také Ivaně Zuranové a Terezce Pauderové za zaslané fotky z výstavy.

 

 

 

 

27.8.2011 - Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav.
Na výstavu jsme jeli s Timym (Dazmarnic Check Mate), Vantou (Vanta z Hambalek Bušín) a Rozárkou (Dazmarnic Black Rose). Výstavu posuzovala paní Volšická.
Velkou radost nám udělal Timy, který zvítězil v mezitřídě V1, CAC. Paní rozhodčí velice zaujal, získal titul CACIB a nakonec zvítězil i ve velmi silné konkurenci o BOB.
V mezitřídě šla i Vantička. Bylo pro nás nemilé překvapení, že těsně, než jsme šli do kruhu jsme zjistili, že kulhá. Původně jsem s ní nechtěl jít, ale doufal jsem, že to může rozběhat. Bohužel nestalo se tak a po dohodě s paní rozhodčí jsem odstoupil, než se začalo posuzovat.
Ve třídě otevřené šla Rozárka. Jako vždy ji vedla Jana Zálišová. Byl jsem nadšen z jejího projevu. Rozárka se fantasticky předváděla, byla vynikající ve statice, ale paní rozhodčí nezaujala. Získala ocenění excellent s vynikajícím posudkem, ale bez pořadí. Nevím čím to je, že světová vítězka třídy otevřené, 3. na národní výstavě v Paříži a celkově 3. na světové výstavě v konkurenci fantastických fen zde nemá štěstí. "Neb kvalita předváděných fen je u nás vyšší než v zahraničí"
V závěru výstavy pršelo, nejvíce při posuzování Best of Group III skupiny FCI, které jsme se s Timym zúčastnili. Timy se opět nádherně prezentoval, déšť mu v žádném případě nevadil, zaujal a podařilo se nám získat 4. místo, kterého si nesmírně vážím.
Vše rychle sbalili, rozloučili se a za deště jsme jeli domů.

 

 

 


11.07.2011 se narodila štěňátka po našem Ch. Sheffstaffs Red Rum a Sally Snug v chovatelské stanici Staffi Tau. Více informací najdete na: https://sites.google.com/site/staffitau/.

 

07.08.2011 - Světová vítězka mladých Vanta (JCh. Vanta z Hambalek Bušín) se vrátila opět domů, po úspěšné výstavní sezóně, od manželů Zálišových (chs. Domidar).....Doma ji čekalo veliké uvítání :-)


 

JCh. Vanta z Hambalek Bušín

 


16.07.2011 - Po velice úspěšné Světové výstavě v Paříži se manželé Zálišovi zúčastnili Národní výstavy psů v Mladé Boleslavi, opět v tradiční sestavě Vanta, Dazmarnic Black Rose a Glock. Posuzoval gruzínský rozhodčí Iuza Beradze. Naše čerstvá světová vítězka, nejlepší mladý jedinec Vanta z Hambalek Bušín zvítězila v mezitřídě, získala CAC, Excellent 1. Tímto vítězstvím se stává novým Junior šampionem CZ. Druhá fenka Dazmarnic Black Rose - světová vítězka třídy otevřené - získala ocenění Excellent. Rovněž Glock získal ocenění Excellent 2, r. CAC.

 


 

 

 

07. - 10.07.2011 - World Dog Show & Championnat de France


JCh. Vanta z Hambalek Bušín - Junior World Winner, BOJ!!!
JCh. Dazmarnic Black Rose - Open Class World Winner
 


Na tuto výstavu se vydali manželé Zálišovi s obvyklou sestavou - Glockem, Vantou a Rozárkou. Vzali s sebou i krásného pejska Yorkiho z Hambalek Bušín, kterého si v Paříži vyzvedl jeho nový majitel.
Rád bych touto cestou poděkoval manželům Zálišovým za vynikající předvedení všech psů. Oceňuji perfektní přípravu, úžasnou kondici a pohodu psů a výbornou prezentaci našich psů, chovatelů a vystavovatelů.
Úžasné výsledky (nejen na této výstavě) jsou jistě skvělou odměnou za jejich práci. Zvláště oceňuji Janu, která předváděla obě feny po oba dny. Fyzické a psychické napětí vystřídal úžasný pocit štěstí a radosti ze skvělého výsledku obou fen.
Díky patří i Terezce Pauderové, která vystavovala svého miláčka Hermeska a poslala mi krásné fotografie.

Roman o výstavě mimo jiné napsal:

           "V brzkých ranních hodinách druhého dne jsme vyrazili na místo konání šampionátu Francie. Zde jsme se k naší velké radosti setkali s poměrně početnou skupinou přátel z ČR – manželi Simonou a Petrem Lahodovými, Ivou Zuranovou, Terezou Pauderovou, Helenou Mudrovou, Anetou Němečkovou, s manželi Tibenskými a Monikou Miřáckou.
           Tento den posuzovala feny Mrs. Yolanda Nagler Magal a psy Mr. Harri Lehkonen.
První šla na řadu Rozárka – Black Rose Dazmarnic ve třídě otevřené, v silné konkurenci 34 fen. Po zdlouhavém a náročném posuzování a to jak ve statice, tak především v pohybu zazářila a obsadila překrásné druhé místo. Hned nato šel do kruhu Glock, který ve třídě šampionů v konkurenci 11 psů získal rovněž nádherné druhé místo za šampionem ze Španělska. Vantička se tento den překrásně prezentovala ve třídě mladých, kde se v konkurenci 31 fen probojovala až do úzkého finálového výběru. Na pořadí to tento den sice nestačilo, ale samotná známka excellent byla obrovským úspěchem, protože rozhodčí nešetřili známkou very good !!
            Z výstavy jsme odjížděli nadšení z toho, že se naši psi v tak silné konkurenci dokázali prosadit a plni očekávání jsme se těšili na druhý den, na prestižní výstavu WORLD DOG SHOW !!!            Druhý den jsme si opět přivstali a v sedm hodin jsme již opět parkovali na výstavišti. Jako předešlý den následovala dlouhá cesta z parkoviště na místo veterinární kontroly a pak do haly. Kruhy byly fantastické, špičkově upravené a svými rozměry spíše připomínaly kruhy pro závěrečné soutěže jak je známe z našich výstav.
            Tento den posuzoval feny rozhodčí Mr. Christian Jouanchicot a psy velmi zkušený rozhodčí Andras Korozs z Maďarska.
            Tento den šla na řadu jako první opět Rozárka. Ve třídě otevřené měla silnou konkurenci 39 fen. Rozárka však byla fantastická. Skvěle se prezentovala ve statice a běhala jako o život. Měla jiskru a z každého jejího pohybu byla cítit obrovská radost. Díky tomu nakonec získala příčku nejvyšší – první místo ve své třídě. To však ještě nebyl konec. Následovala bitva s vítěznou fenou mezitřídy o titul CACS. Rozárka neztratila svůj elán, svoji konkurentku porazila a tento titul tak s přehledem vybojovala. V tento okamžik bylo jasné, že budeme bojovat o titul CACIB s vítězkou třídy šampionů. Tou se nakonec stala přenádherná fena z Anglie – Trufflestaff Monifa Kanika – TOP STAFF 2010 v UK, kterou na této výstavě perfektně prezentoval Jamie Mace. Ta také nakonec zvítězila a získala titul WORLD WINNER !! Po tomto duelu následovalo ještě porovnání s druhou fenou ze třídy šampionů – Mc Performance Criminal Intent, která rovněž zvítězila a získala tak res. CACIB. Rozárka se tak nakonec stala II. V-CE WORLD WINNER 2011 !!!!
            Jako druhý šel do kruhu náš ostřílený Glock, který měl ve třídě šampionů konkurenci 22 psů. Mezi nimi byli i psi zvučných jmen a šampioni Anglie jako Blazinstaff Blazin Justice, Brittstaff By Jove Over Dumbriton, Crossguns Make My Day, Jollyjons Jiggery Pokery Of Gadkey´s a další.. Glocka se nám podařilo předvést ve fantastické formě, byl výborně nasvalený a velikost kruhu dávala příležitost naplno vniknout jeho jedinečnému pohybu. Díky tomu Glock získal neuvěřitelné druhé místo za špičkovým psem CH. UK Brittstaff By Jove Over Dumbriton, kterého prezentoval legendární Danny Gilmour. To však ještě zdaleka nebyl konec. Titul CACIB opět vyhrál CH. UK Brittstaff By Jove Over Dumbriton ( pozdějí BOB ) a my jsme se museli utkat o druhé místo a titul res. CACIB s nádherným, velmi úspěšným psem z Maďarska, držitelem RCC z Anglie – Devils and Fairies Flash Of The Blade ( Mr. FLASH ) , kterého prezentoval vynikající handler Kristián Farkas. Glock byl ale fantastický, v tomto duelu zvítězil a získal tak titul V-CE WORLD WINNER 2011 !!!!!!!!!!!
            To jsme ještě netušili, že nás zlatý hřeb dne teprve čeká. Do kruhu ve třídě mladých šla jako poslední z naší výstavní trojky nejmladší Vantička. V této třídě byla opět velice silná konkurence 34 fen. Vanta se předváděla úžasně a to jak v pohybu, tak ve statickém postoji, ve kterém byla prostě jedinečná. Postupně se dostávala do užšího a užšího výběru. Nakonec zbylo v kruhu pět fen, mezi nimi Vanta a nádherná Matilda ( Highly Matilda Fransimo Bohemia ) naší kamarádky Simony Lahodové. Když rozhodčí vyloučil poslední fenu a bylo jasné, že jsme na pořadí, pokoušel se o mne kolaps. Znovu a znovu se běhalo, znovu a znovu se feny stavěly do postoje, později se již prakticky porovnávala jenom Vanta s Matildou, až nakonec rozhodčí ukázal na Vantu a bylo rozhodnuto !!! Vanta z Hambalek Bušín se stala novým JUNIOR WORLD WINNER 2011 !!!!!! 
            Po tomto vítězství nás ještě čekal souboj s nejlepším mladým psem. K naší velké radosti se vítězem této kategorie stal pes Ilumine Soul Of Eilatan z chovu naší kamarádky a předsedkyně klubu SBTC CZ Ivy Zuranové. Ivě musím rozhodně složit velkou poklonu za to, jak dokázala tohoto psa v krátké době připravit a na této výstavě skvěle prezentovat. Souboj to byl velice vyrovnaný, opět se běhalo a opakovaně se oba psi předváděli v postoji a jsem nesmírně rád, že vítězkou tohoto duelu se nakonec opět stala Vanta z Hambalek Bušín, která tak získala titul BEST JUNIOR na této prestižní výstavě - WORLD DOG SHOW 2011 !!!!!!!!!!!!!!!!!
            Velice rád bych na tomto místě poblahopřál k fantastickému úspěchu a k naplnění desítek let chovatelských zkušeností našemu kamarádovi a skvělému příteli MVDr. Josefu Klimešovi. Je pro nás velkou ctí předvádět feny takové kvality na prestižních výstavách po celé Evropě.
            Současně bych velmi rád ocenil skvělou práci v kruhu, kterou předvedla moje manželka Jana  . Bez ní a bez stovek hodin tréninku a tvrdé dřiny by to prostě nešlo.
            Rád bych také poblahopřál celému týmu z ČR, protože se žádný z našich psů na tak prestižní výstavě neztratil a mnozí stanuli na stupních vítězů. Všem kamarádům děkuji za skvělou náladu, která panovala po oba dva dny jak v kruhu, tak mimo něj."  JCh. Vanta z Hambalek Bušín & JCh. Dazmarnic Black Rose
 

více fotografií najdete zde

 


 

06.07.2011 poslední fotky překrásného pejska Yorkiho před cestou do svého nového domova- Francie


'

 

  

25.06.2011 - MVP - Brno.
JCh. Vanta z Hambalek Bušín - Excellent - mezitřída
JCh. Dazmarnic Black Rose - Excellent 2,res. CAC, res. CACIB - otevřená
Dazmarnic Check Mate - Excellent 3 - mezitřída


Dazmarnic Check Mate

 

 


 

Dne 11.6. 2011 se v malebném prostření areálu Kolesa u Kladrub nad Labem konala klubová výstava klubu SBTS CZ. Na tuto výstavu bylo přihlášeno celkem 217 staffíků, což je dosavadní rekord účasti. Jako rozhodčí byli pozváni manželé Barbara a James Beaufoy z Anglie, majitelé prestižní chovatelské stanice Wyrefare a uznávaní dlouholetí rozhodčí v zemi původu plemene. 
Barbara Beaufoy posuzovala psy, James Beaufoy feny. Oba rozhodčí posuzovali velmi pečlivě a poměrně dlouho každého psa, nejdříve ve statickém postoji a následně krátce v pohybu. Z užšího výběru pak oba rozhodčí vybírali psy na konečné pořadí.
Posuzování bylo velice přísné, oba rozhodčí nešetřili známkou velmi dobrá. Právě proto máme velikou radost z toho, že se mladá fenka z našeho chovu - JCh. Vanta z Hambálek Bušín dokázala ve velmi silné konkurenci 25 fen v mezitřídě prosadit a získat ocenění Výborná 3. Stejnou radost máme z naší importované fenky JCh. Black Rose Dazmarnic, která měla na této výstavě premiéru ve třídě vítězů a v konkurenci 8 fen získala rovněž nádherné ocenění Výborná 3.
děkuji paní Zálišové za opět perfektní předvedení našich fenek.


JCh. Vanta z Hambalek Bušín


JCh. Black Rose Dazmarnic

 

21.-22.05.2011 - Litoměřice

21.05.11 - posuzovatel: paní Vojáčková
JCh. Vanta z Hambalek Bušín - VD  - třída mladých
JCh. Dazmarnic Black Rose - V1, CAC, Vítěz třídy, BOB - mezitřída

22.05.11 - posuzovatel p. Lothary
 -
JCh. Vanta z Hambalek Bušín - V 3  - třída mladých
JCh. Dazmarnic Black Rose - V 3 - mezitřída 


 


 

15.05.2011 - MVP Bratislava

JCh. Vanta z Hambalek Bušín - mezitřída - V 1, CAC
JCh. Dazmarnic Black Rose - třída otevřená - V 1, CAC, res. CACIB


 

14.05.2011 - MVP Praha

Dazmarnic Check Mate - mezitřída - V 2, res. CAC
JCh. Vanta z Hambalek Bušín - třída mladých - V 4
JCh. Dazmarnic Black Rose - mezitřída - V 1, CAC, res. CACIB

 


 

07.-08.05.2011 - Maribor
i na tuto výstavu vzal a vystavoval naše dvě feny JCh.Vantu z Hambalek Bušín a JCh. Dazmarnic Black Rose náš přítel Roman Záliš, který nám napsal:

Odjezd do Mariboru proběhl podle plánu ve 14.30 hodin v pátek, když jsme se oba s Jankou vrátili z práce. V klidu jsme naložili do auta připravené věci, vyvenčili a vyrazili na 630 km dlouhou cestu. Cesta měla trvat necelých šest hodin. Trochu nervózní jsem začal být někde uprostřed Rakouska, když jsme stáli v už několikáté koloně a já jsem si velice syrově uvědomoval, že recepce na objednaném hotelu je otevřená pouze do 22.00 hodin. Nezbývalo, než porušit všechny možné dopravní předpisy a jet jako o život.. Podařilo se a na poslední zbytky naftové páry z nádrže ( na tankování přece nebyl vůbec žádný čas ) jsme konečně dorazili k hotelu a to ve 21.57 minut !!!!! Ale obavy byly zbytečné - fantastická obsluha, neuvěřitelně milí lidé, místní kořalka na uvítanou, vyvenčit, nakrmit a odpočívat...
Výstava byla situována na dobře upravené travnaté ploše na kynologickém cvičišti Maribor. Velké kruhy, krátce střižená tráva, zázemí, spoustu stánků a hlavně hodně známých.. prostě tak, jak jsme si to pamatovali z loňska.
Naše plemeno na první výstavě v sobotu 7.5. , CACIB Maribor,  posuzovala velmi známá a zkušená rozhodčí a chovatelka plemene SBT Cornelia Bergundthal ( CH )  - majitelka chovatelské stanice But's Charming Ruffians. Tato dáma přepečlivě posuzovala a prohmatávala každého psa a musím uznat, že bylo téměř nemožné u psa schovat sebemenší chybu. Proto jsem velice rád, že se naši psi umístili následovně :
 
Glock Stawka Wieksza niž Žycie - třída šampionů  - Výborný 1,  CAC, CACIB
Black Rose Dazmarnic - mezitřída - Výborná 2, res. CAC, res. CACIB
Vanta z Hambálek Bušín - třída mladých - Výborná 1, CAJC, BEST JUNIOR
 
Obě holky vystavovala Janka a to perfektně. Neudělala žádnou chybu. Rozárka byla fantastická, prezentovala se úžasně, s radostí běhala v kruhu, byla vynikající ve statice ( viz přiložené fotky ) a i když nakonec skončila druhá ze překrásnou fenou Trufflestaff Black Barrel ( import z UK ) pro mne to bylo stejné, jako by získala BOBa !!!!
Vantička zaujala svojí kompaktností, výrazem a perfektním předvedením ve statice.
Téhož dne se uskutečnila na stejném místě, pouze v jiném kruhu, klubová výstava teriérů, kterou posuzoval velmi zkušený a uznávaný rozhodčí Andras Korozs (HU). O jeho precizním posuzování se asi nemusím moc dlouho rozepisovat a jsem rád, že se naši psi v silné konkurenci rozhodně neztratili :
 
Glock Stawka Wieksza niž Žycie - třída šampionů - V1, CAC, Club Winner SLO, Best of Breed
Black Rose Dazmarnic - mezitřída - V.2, res. CAC
Vanta z Hambálek Bušín - třída mladých -V 1, CAJC, Junior Club Winner SLO , BEST JUNIOR 
Vantička i Glock se v závěrečných soutěžích navíc probojovali do užšího výběru (Vantička hned 2 x)
 
Druhý den 8.5. proběhla výstava CACIB Pohorje. Na stejném místě, jiný název a opět jiný kruh :-)  Počasí nám nepřálo, vydatně pršelo, takže jsme několikrát promokli na kost. Tentokrát posuzovala paní Colette Muldoon z Irska. Opět velice pečlivá, každému psovi se dlouho a poctivě věnovala, moc se neběhalo, protože jednoznačně preferovala statické předvedení ( jak jsme konec konců z této země zvyklí ). Od začátku bylo jasné, že mezi její velké favority patří Vantička. Tady smekám před handlingem své ženy Janky, která se absolutně překonala a dovedla Vantu k metě nejvyšší :
 
Glock Stawka Wieksza niž Žycie - třída šampionů - Výborný 1, CAC, CACIB
Black Rose Dazmarnic - mezitřída - Výborná 2, res. CAC, res. CACIB
Vanta z Hambálek Bušín - třída mladých - Výborná 1, CAJC, BEST JUNIOR a Best of Breed !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odpoledne se ještě Vantička opět probojovala 2 x mezi nejužší výběr v Junior BIS a dále mezi výběr 7 nejlepších  teriérů ve III. skupině FCI !!! 
 
Takže unaveni a pozdě odpoledne jsme vyrazili na zpáteční cestu domů. Odměnou nám byl dojetý šampionát Slovinska pro Glocka a Junior šampion Slovinska pro Vantičku :-)JCh. Vanta z Hambalek Bušín - BOB a radost poté:-)


JCh. Dazmarnic Black Rose
 

New Junior Champion and Club Junior Champion!

JCh. Dazmarnic Black Rose  &  JCh. Vanta z Hambalek Bušín
 

03.05.2011 - nové fotografie štěňat z našeho aktuálního vrhu po vynikajících a výstavně velmi úspěšných rodičích najdete na stránce ŠTĚŇATA NA PRODEJ. Štěňata mají výborný, čistě anglický rodokmen a jsou geneticky L2HGA/HC clear.


 

01.05.2011 Bánská Bystrica Slovensko

Vanta z Hambalek Bušín - Excellent 1, CAJC. Vanta se probojovala mezi 10 nejlepších mladých jedinců (na výstavu bylo přihlášeno 180 plemen) - posuzovala paní Ewa Stolarská - PL a splnila podmínky pro přiznání titulu Junior Champion SK a Klubový Junior Champion!!!

JCh. Dazmarnic Black Rose - Excellent 1, CAC, BOB, BOG (posuzoval pan S. Bučko-SK) a splnila podmínky pro titul Klubový Junior Champion!!!
 


30.04.2011- Klubová výstava Mladá Boleslav - posuzovatel paní Volšická

Vanta z Hambalek Bušín - VD
JCh. Dazmarnic Black Rose - Excellent

 

30.04.2011 - Opole - PL

Solón z Hambalek Bušín - Vítěz třídy šampionů - blahopřejeme!!! 
 

2 x Cruft's 2012 nomination !!!
 

Pokračování z 23.4.2011
Jak jsme již uvedli, manželé Zálišovi po skončení mez. výstavy v Českých Budějovicích, jeli s Vantou, Rozárkou a Glockem do 800 km vzdáleného maďarského Silvasvárádu, kde se v neděli 24.4.2011 konala mezinárodní výstava, jejíž součástí byla kvalifikace na Crufts 2012. V pondělí 25.4.2011 se na stejném místě konala maďarská národní výstava. Mezinárodní výstavu a kvalifikaci na Crufts 2012 posuzoval italský rozhodčí Josi Spagna Rosario, který posuzoval všechny terriéry typu bull. Pan rozhodčí všechny psy velmi pozorně a pečlivě posuzoval. Naše děvčata nám udělala opět nesmírnou radost. Nejdříve naše nejmladší Vanta vyhrála třídu mladých, získala CAJC a nominaci na Crufts 2012. Potom nastupovala Rozárka, která vyhrála mezitřídu, CAC, ještě získala CACIB a nominaci na Crufts 2012. Glock byl opět suverénní mezi psy, CAC, BOB a nominaci na Crufts 2012.
Při rozhodování o BOB, musel manželům Zálišovým pomoci pan Andrej Knižko, majitel nádherného psa Harley R.A.C. Popelka, který předváděl Vantu, neboť Jana předváděla Rozárku a Roman Glocka. Děkuji. Harley R.A.C. Popelka se s Andrejem umístil v mezitřídě na nádherném druhém místě. Z výsledků našich psů na mez. výstavě máme nesmírnou radost, neboť v tak těžké konkurenci, jaká tam byla, je to něco úžasného a neopakovatelného. Kdo zná maďarský chov ví, jaké jsou tam vynikající importy z Anglie, super kvalitní odchovy po vynikajících anglických plemenících. Ch. KANNECHOR SMOKEY JOE, Ch. Carnig Positive Profile, Stormbull Solo, Lachyle Diabhal OG a další. Obě fenky se v této silné konkurenci neztratily, naopak fantasticky se obě předváděly, zaujaly, získaly vítězství a nominaci na Crufts 2012. Takže po prvním psu z našeho chovu"Poliovi z Hambalek Bušín", který se zúčastnil letošního Crufts se příštího ročníku zúčastní další náš odchov, fenka "Vanta z Hambalek Bušín" a její kamarádka Rozárka (Dazmarnic Black Rose).
V pondělí se konala maďarská národní výstava, kterou posuzoval maďarský rozhodčí pan Szaboszandor. Naši pejskové se opět velice dobře prezentovali. Vanta byla tentokráte druhá , Rozárka vyhrála, stejně tak jako Glock, který opět získal BOB a BOG III. skupiny, rozhodčí pan Harry O´Donoghue z Irska.
Velký dík patří manželům Janě a Romanovi Zálišovým, kteří obětovali dalekou cestu, na výstavu přijeli ráno těsně před zahájením. Za perfektní handling Janě, která odvedla vynikající práci v kruhu s oběma fenečkami a Romanovi za perfektní koučování a organizování všeho kolem výstavy a při výstavě.


 

 

23.4.2011 Mezinárodní výstava psů České Budějovice. V sobotu, tentokráte v tradiční osvědčené sestavě Olda, Barbora a já, jsme se za vidinou krásného slunného počasí, brzy ráno vypravili do Českých Budějovic. České Budějovice patří mezi naše nejoblíbenější výstavy-vynikající pohostinnost, většinou krásné počasí, které si užíváme s předváděním našich pejsků. Na výstavu bylo přihlášeno 62 psů, posuzovala paní Ing. Petrusová.
První šel do kruhu náš zlatý Timy (Dazmarnic Check Mate). Timy byl poprvé na mezinárodní výstavě přihlášen do mezitřídy. Velice hezky se předváděl, vyhrál svoji třídu a získal CAC.
Ve třídě mladých v silné konkurenci byla předvedena naše mladá Vanta z Hambalek Bušín. Vantička byla také perfektní, paní rozhodčí velice zaujala a svoji třídu vyhrála. V mezitřídě nastoupila naše Rozárka (Dazmarnic Black Rose), která také zaujala pohybem, perfektním předvedením a také svoji třídu vyhrála. Získala CAC. Obě feny předváděla Jana Zálišová, které patří velký dík za vynikající handling a Romanovi za celkovou pomoc při výstavě. Obě feny nám udělaly ještě více radosti, neboť Vanta získala titul "Nejlepší mladý pes" a Rozárka získala svůj první CACIB. Ve psech zvítězil a CACIB získal opět Roman Záliš se svým Glockem. Res. CACIB získal před našim Timem velice úspěšný Dream Tymy Francimo Bohemia, vedený svou paní Anetou Němečkovou. Nakonec se šlo o BOB. Jana Zálišová vedla Rozárku, Roman Glocka, takže Vantičku stejně jako v Brně vedla kamarádka Iva Zuranová. Vedla si velice úspěšně a dopadlo to pro nás úplně fantasticky - vyhrála Vanta s Ivou a získala BOB. Děkuji.
Z úspěchu našich psů máme velkou radost a šťastni odjíždíme domů. Pro nás začíná víkend, nikoli však pro Janu a Romana. S Vantou, Rozárkou a Glockem hned po výstavě odjížděli do 800 km vzdáleného maďarského Szilvásvárádu, kde v neděli ráno začíná mezinárodní výstava a kvalifikace na Cruft's. Tímto končíme, opět se ozveme, až budeme znát výsledky našich pejsků z kvalifikační mezinárodní výstavy v Maďarsku. 

 

20.04.2011 - nové fotografie jednotlivých štěňat z našeho aktuálního vrhu po vynikajících a výstavně velmi úspěšných rodičích ve věku 4 týdnů najdete na stránce ŠTĚŇATA NA PRODEJ. Štěňata mají výborný, čistě anglický rodokmen a jsou geneticky L2HGA/HC clear.

 

 

18.04.2011 - nové momentky našich štěňátek 

13.04.2011 - na stránce "štěňata na prodej" najdete další nové fotky našich nádherných štěňat z vynikajícího spojení.

" Náš přesun v lavorku na fotografování"


to pravé místo pro fotografování

 NOVÝ JUNIOR CHAMPION CZ
JCh. SK, CZ Dazmarnic Black Rose 

9.4.2011 jsme se zúčastnili Národní výstavy psů v Ostravě. Na výstavě bylo přihlášeno 63 psů a posuzoval pan rozhodčí Václavík. Naši psi nám udělali opět velikou radost. V mezitřídě se náš mladý zlatý pes Timy (Dazmarnic Check Mate) velice hezky předváděl a získal ocenění V2, res.CAC. Ve třídě šampionů se opět účastnil skvělý a vynikající Polio z Hambalek Bušín, který své majitelce Alence Tomanové získal ocenění V2 Gratuluji.
Poté nastoupily feny. Nejdříve nastoupila do kruhu ve třídě mladých naše Vanta z Hambalek Bušín, kterou předváděla Jana Zálišová. Vanta byla jako vždy perfektní, hezky se předváděla a získala V1, CAJC a nakonec získala ocenění "Nejlepší mladý pes výstavy". V mezitřídě nastoupila naše Rozárka (Dazmarnic Black Rose), kterou tentokrát opět předváděla Jana Zálišová. Rozárka se hezky ukazovala, šla jistě a s Janou tvořila perfektně sehranou dvojici a v těžké konkurenci nádherných fen získala ocenění V1, CAC. Nakonec v konečné přehlídce vítězných fen získala titul "Národní vítěz". Tímto vítězstvím získala Rozárka titul Junior champion CZ. Mám z našich psů i odchovů velikou radost, kterou ještě podtrhla ve třídě otevřené Robigola z Hambalek Bušín, jelikož zvítězila se svoji majitelkou Editkou Jemelkovou. Bohužel pan rozhodčí Robince neudělil titul CAC pro blahobytnou výživnou kondici. Editko blahopřeji a vím, že příště bude Robinka perfektní. Editka mi na výstavě dodatečně popřála k svátku a obdarovala mě velice výbornou tvarohovou buchtou, která doma moc chutnala. Robinko, vím, že je to těžké, ale jiná cesta nevede, než naordinovat dietu. Cesta domů nám ubíhala velice dobře a již se těšíme na další výstavu.
 


 

24.03.2001 se narodila nádherná štěňata z excelentního spojení, ze zahraničního krytí v UK. Máme 6 pejsků a 1 fenku:-) Více informací najdete na stránce Štěňata na prodej.

Ch. Crossguns Tom Jones -  Ch. Carwillage Reality Check 

18.03.2011  Speciální výstava teriérů - Viničné - SK - rozhodčí pan András Kórozs - HU.
Na výstavu bylo přihlášeno 43 stafíků. Mezi nimi byli i manželé Zálišovi, kteří byli ochotní na této výstavě předvést dvě naše feny, mladou Vantu z Hambalek Bušín a již delší čas u nich žijící importovanou fenu Dazmarnic Black Rose.
Rozhodčí András Kórozs posuzoval tak, jak ho známe - velice pečlivě a přísně. Důkladně prohmatal každého každého psa, posoudil ho ve statice a v pohybu. Následně vybral do užšího výběru 4 jedince, ze kterých velmi dlouho a pečlivě rozhodoval o pořadí.
První nastoupil do kruhu Glock, který byl oceněn jako Výborný 1, CAC, CC (3x CC= Klubový šampion SK). Následně v porovnání se všemi vítězi jednotlivých tříd získal ocenění Danubius Winner. Tento rok se poprvé o tento titul utkali nejen psi a feny ve třídách mezitřída, otevřená a šampionů, ale i vítězi třídy mladých s oceněním CAJC.
Jako druhá nastoupila do kruhu Vanta, kterou v konkurenci 7 fen perfektně předveda Jana, obě dvě výrazným způsobem vynikly, velice zaujaly pana rozhodčího a postoupily do užšího výběru, kde dokázaly zvítězit. Obrovská radost.
Jako druhá šla do kruhu Rozárka, kterou předvedl Roman. Rozárka byla opět vynikající, projevuje se zde skvělá handlerská dovednost obou manželů. Perfektně se předváděla ve statice, stála jako socha s perfektním zaúhlením vpředu i vzadu. Vynikající pohyb, výsledek: vítězství ve třídě, Výborná 1, CAC a CC. Pro Janu a Romana bylo příjemné zjištění, že s oběma fenkami budou bojovat o titul Danubius Winner.
Vantičku opět předváděla Jana, Rozárku Roman. V kruhu se asi nejlépe ukázala a předvedla naše nejmladší Vanta, která získala tritul Danubius Winner. Nicméně to ještě nebyl konec, protože bylo jasné, že se spolu s veterány musí utkat o titul vítěz plemene - BOB.Oba, jak Vanta s Janou, tak Roman s Glockem, šli do toho naplno, ale Glock pohybem a zkušenostmi získal titul BOB.
V závěrečných soutěžích Glock opět zvítězil a celkově získal res, Best in Show.
Vantička se ještě jednou mohla ukázat. Přátelé z Maďarska požádali Romana o zapůjčení Vanty s jejich malou dcerkou do kategorie Junior handling. Děvčata bojovala, působily velice hezky a nakonec skončily na stupních vítězů - 3. místo.
Děkuji manželům Zálišovým za vynikající předvedení a prezentaci Vanty a Rozárky. Z jejich vítězství, samozžejmě i Glocka, mám úžasnou radost...byl to ten nejlepší dárek k mému svátku, jaký jsem mohl dostat - 19.3. - Josef.  

18.03.2011 - Meuinárodní výstava Katovice.
Také na této výstavě bylo vystaveno několik našich odchovů. Obrovskou radost nám udělal fantastický zlatý pes, Solón z Hambalek Bušín, který získal ohodnocení CAC, CACIB, stejně tak, jako překrásná zlatá fena Ravena z Hambalek Bušín. Všem moc gratulujeme k dalšímu skvělému úspěchu!SOLÓN Z HAMBALEK BUŠÍN


RAVENA Z HAMBALEK BUŠÍN    ROBIGALA Z HAMBALEK BUŠÍN

  

11. - 14.03.2011 se v Anglii konala prestižní výstava Cruft's2011, na kterou nás pozval kamarád Frank Pitaš, u kterého jsme pobývali celou dobu našeho pobytu. Setkali jsme se tam ještě s Katkou Vanišovou, která Frankovi přivezla z Čech Rockyho a s úspěšnou chovatelkou vipetů Veronikou Chrpovou a Lindou Hodovou. Po příjezdu v pátečním večeru jsme brzy vstávali a jeli na místo konání výstavy, do Birminghamu. Tam jsme se setkali s manželi Lahodovými, předsedkyní našeho klubu Ivanou Zuranovou, s chovatelkou a vystavovatelkou Alenkou Tomanovou, která zde předváděla psa z našeho chovu, svého Poldíka - Polio z Hambalek Bušín. Poldík se nádherně ukázal, byl hezky předveden a velice se líbil. Měli jsme z něj opravdu hezký posit. Alenko, děkuji za vynikající reprezentaci mé chovatelské stanice z Hambalek Bušín.
Celý den jsme si pěkně užili. Mezi psy jsme neobjevil nic nového, ale feny byly fantastické. To se potvrdilo při konečném rozhodování o vítězi výstavy, kde zvítězila vyjímečná zlatá fena CH.HUBBULLS THE PROMISE, rovněž nejlepší mladý jedinec byla překrásná zlatá fena Canakey Sweetpea.
Touto cestou děkuji za všechny mé přátele frankovi Pitašovi za pohostinnost. Franto, škoda, že jsme se před odletem nestihli rozloučit:-) Byl to náročný, ale skvělý víkend. DÍKY!!! 

 I tento rok se zúčastníme prestižní výstavy Cruft's ve
dnech 11.-14.03.2011.
Moc se těšíme, až se bude náš
odchov Pólio z Hambalek Bušín promenádovat se svou
majitelkou Alenou Tomanovou po zeleném koberci na
této úžasné výstavě.


Budeme Vám oběma držet pěsti!!!


Pólio z Hambalek Bušín

08.03.2011 jsme publikovali na našem webu nové fotky naší krásné importované 16 měsíční feny JCh. Dazmarnic Black Rose.
Více fotografií naleznete na stránce "Naše feny"


 

 

Dostali jsme krásné fotky velmi nadějného pejska Xanto z Hambalek Bušín od jeho majitelky paní Kredbové. 


Rádi bychom poblahopřáli k úžasnému třetímu místu v soutěži Šampion šampionů, které získal ze 460 psů pes pana Záliše Glock Stawka Wieksza Niž Žycie.
Tato soutěž se konala 05.03.2011 v Bratislavě. GRATULUJEME!!!

 

Nová JUNIOR ŠAMPIONKA - JCh. Dazmarnic Black Rose!!!

 


Dne 25.2.2011 se manželé Zálišovi vydali se svými Glockem a naší Rozárkou, kterou pro nás připravují na výstavy, na dvě mezinárodní výstavy. Do dalekých Košic a polského Rzeszowa.
V pátek pejskové zvítězili. Glock ve své kategorii vyhrál celou skupinu CACIB, BOB a nakonec získal ocenění nejlepší pes pátečního dne Bestin in Show.
Rozárka nezůstala mnoho pozadu. Zvítězila ve třídě mladých V1 CAJC, BOB Junior a později se opět nádherně předváděla a získala titul Junior Best in Show. Vítězstvím splnila podmínky pro titul Junior šampión. Tímto nám všem udělala velikou radost, za což jí a manželům Zálišovým patří veliký DÍK.
Aby toho nebylo málo, ještě odpoledne se manželé Zálišovi se touto úspěšnou dvojicí vydali do 200 km vzdáleného polského Rzeszowa, kde se v sobotu a v neděli konala také mezinárodní výstava.
Velice mě překvapil ohromný přístup slovenských pořadatelů, kteří požádali pana Záliše, jestli by se s Glockem zúčastnil nedělního vyhlášení Best in Show. Zajistili mu ze soboty na neděli zdarma perfektní hotelové ubytování včetně veškerého servisu, neboť věděli, že pan Záliš jede na další výstavu do Polska.
Prostě chtěli mít perfektně zajištěné vyhlášení Best in Show v plné účasti nejlepších psích jedinců v době konané výstavy. To se jim podařilo.
V Rzeszowě se Rozárka opět nádherně předváděla a vyhrála svoji třídu V1, CAJC, nejlepší mladý pes.
Po výstavě v Rzeszově se opět manželé Zálišovi přesunuli do Košic, kde si odpočinuli, hlavně se dobře vyspali a Glock jim v neděli udělal opět velikou radost. Fantasticky se předváděl, získal si srdce diváků, rozhodčích a vyhrál Best in Show. Blahopřeji, je to snad až neuvěřitelné, ale je to tak.
  

05.-06.02.2011  - DUO CACIB Brno, 05.06.2011 - nominační výstava na Cruft's 2012

V sobotu brzy ráno jsme vyjeli s naší tradiční sestavou na mezinárodní výstavu psů do Brna.
V sobotu posuzovala paní Pablaka Inese z Lotyšska. Náš Dazmarnic Check Mate (Timmy) získal ve třídě mladých ocenění excellent, stejně jako Vanta, kterou alespoň v sobotu mohla vystavit naše kamarádka Barbora, také ve třídě mladých. Velikou radost nám udělala další naše fenka Dazmarnic Black Rose, která v silné konkurenci mladých fen, tradičně předvedená Romanem Zálišem, získala Excellent 1, CAJC a kvalifikovala se na Cruft's 2012.
V neděli SBT posuzovala paní Tichá. Timy opět získal ocenění excellent. Velikou radost nám udělala Vanta, která byla kvůli mé zdravotní indispozici a zaneprázdněnosti Barbory předvedená naší kamarádkou, předsedkyní SBT klubu Ivanou Zuranovou. Vanta se v rukou zkušené handlerky krásně předváděla a získala překrásné druhé místo. Ihned za ní se umístila Dazmarnic Black Rose.
Děkuji paní Ivaně Zuranové za pomoc a krásné předvedení naší Vanty.

 

23.1.2011 jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili na Mezinárodní výstavu do slovenského města Trenčín. Brzké vstávání naštěstí nevadilo našim účastníkům výstavy Vantě z Hambalek Bušín a Dazmarnic Check Mate - Timy. Co říkala na ranní vstávání naše Dazmarnic Black Rose - Rozárka nevíme, protože na výstavu se dostavila opět s manžely Zálišovými a jejich dcerou Darinkou.
Výstavu posuzoval pan rozhodčí Spoljaric Boris z Chorvatska. Naši čtyřnozí kamarádi - Timy, Rozárka a Vanta šli opět ve třídě mladých.
Jak je již pravidlem, tak první nastupují psi, takže náš Timy ve své třídě obsadil krásné druhé místo s hodnocením V2. V kategorii psů ve třídě šampionů jsme viděli odchovance z naší chovatelské  stanice Polio z Hambalek Bušín. Poldík si vzal příklad z našeho Timouše a také obsadil druhé místo s ohodnocením V2, res CAC a tímto splnil podmínky k zadání titulu šampion Slovenska. Poldíkovi a jeho majitelce paní Aleně Tomanové moc gratulujeme a děkujeme za pěkné předvedení a reprezentaci naší chovatelské stanice.
Pak již přišly na řadu feny. Opět se potkaly ve třídě mladých naše dvě holčičky, Rozárka a Vanta. Holky se předváděly moc pěkně. Průběh byl podobný jako v Olomouci, jen s malým rozdílem v pořadí. Vyhrála Vanťulka s ohodnocením V1, CAJC a Rozárka jí šla hned v patách a skončila druhá s ohodnocením V2.

 

 

07.01. 2011 se uskutečnila letošní první Národní výstava v Olomouci. Na této výstavě jsme samozřejmě nemohli chybět už proto, že ji máme pár kilometrů od domova. Takže ranní vstávání nebylo nic hrozného. Do Olomouce jsme vyrazili asi v 6:45 a to s Vantou z Hambalek Bušín a s Dazmarnic Check Mate - Timy. Naše Dazmarnic Black Rose - Rozárka vyrazila s manželi Zálišovými a potkali jsme se s nimi až na místě.
Výstavu posuzoval pan rozhodčí František Polehňa. Všechny naše naděje šly ve třídě mladých. Timoušek svou třídu vyhrál a dostal ocenění V1, CAJC. Holky šly proti sobě také ve třídě mladých a rozdělily si přední příčky. Rozárka vyhrála a dostala ocenění V1, CAJC a Vantička byla hned za ní s oceněním V2. Později se Timy s Rozárkou utkali o ocenění nejlepší mladý a vyhrál Timy.
Ve třídě otevřené šla z našeho chovu Robigola z Hambalek Bušín a tuto třídu vyhrála s oceněním V1, CAC. Majitelce paní Editce Jemelkové moc gratulujeme.