NOVINKY 2009

 

novinky 2008   

Dne 07.12.2009 oslavila naše fenka Ch. JCh.Dea Dia z Hambalek Bušín krásné 10. narozeniny. Jak můžete vidět na fotografiích, je ve skvělé kondici :-)


 

15.12.2009 jsem se rozhodl, že Dottinku (Karwillage Reality Check) pojedu nakrýt do Anglie. Vzhledem k mému pracovnímu vytížení se mi nabídli přatelé, že na krytí s Dottinkou zajedou. Rozhodnutí bylo nutné udělat velmi rychle a během půl dne se Dottinka rozjela do země svého původu, do Anglie. Přes všechny problémy s cestou, celníky atd. ale hlavně díky velké ochotě majitele psa Johna Rydera, se v noci 16.12.2009 uskutečnilo exklusivní krytí vynikajícím psem - Ch.Kannechor Smokey Joe. Ještě ten den se Dottinka vydala na cestu zpět domů, kam dorazila v pořádku, za což bych chtěl poděkovat Hance a Tondovi. A ještě jednou velké poděkování majiteli psa Johnovi za jeho ochotu a možnost nakrýt jeho krásným úspěšným psem. 

Naše Dottie (Karwillage Reality Check) se stala Top Stafford 2009. Jsme velmi hrdí na toto ocenění a máme velkou radost, že je naše Dottinka tak úspěšná na výstavách.


 

07.11.2009 - International Show Praha
Tato výstava byla poslední výstavou v tomto roce v CZ. Zúčastnili jsme se jí s naší Ume z Hambalek Bušín, která ve třídě dorostu získala ohodnocení VN3. Naše Dottie - Karwillage Reality Check získala ve třídě otevřené ocenění V2, r.CAC.

 

24.10. 2009 - České Budějovice
V brzkých ranních hodinách jsme odjeli na mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic. Díky tomu jsme dorazili mezi prvními účastníky výstavy. Zde jsem měl možnost předvést krásného psa z Anglie v majetku pana Františka Pitaše, který je zapůjčen do ČR paní Zdence Stejskalové. Vše bylo velice hektické, ráno v 5 hodin jsme si Rockyho - Angranian Sairose Warrior - vyzvedli od Zdenky ve Svitavách, kam mi ho přivezla a pokračovali jsme směr výstava.
Zde nás uvítalo pěkné slunečné počasí, samostatná hala na výstavu SBT, velké množství stánků, občerstvení  atd., čímž jsou České Budějovice pověstné.
SBT - posuzovala ing. Petrusová - Rocky byl vystavován v mezitřídě, kde v silné konkurenci po výborném výkonu získal V1 CAC. V boji o CACIB se velice hezky ukázal, zaujal a získal titul CACIB.
Ve třídě otevřené jsem předvedl naši Dotti - Karwillage Reality Check. Dottinka měla velice dobrý den, hezky se předváděla a získala V1 CAC. V boji o CACIB byla opět velice úspěšná a tento titul získala.
Na závěr došlo ke vzájemné konfrontaci naší Dottinky a Rockyho, o kterého se po celou dobu souboje o BOB perfektně starala a velice hezky předváděla Barbora Hajduková. Ze vzájemné konfrontace vyšla lépe naše Dottinka, jelikož se líbila paní rozhodčí více a tímto k předcházejícím titulům získala ještě titul BOB.
Výstava byla pro nás velice úspěšná, radostně jsme jeli domů a v 17:00 hod. jsme předávali ve Svitavách paní Zdence Rockyho, pro kterého si přijela. Měla velikou radost, stejně jako jeho majitel František Pitaš, kterého jsem ihned po výstavě telefonicky informoval. Zdenka dovezla krabici vynikajících buchet, které jsme velice ocenili a ochutnali.

Poté jsme spěchali domů.
 

17.10. 2009 - Brno
V sobotu jsme se zúčastnili národní výstavy v Brně. Místo nahlášené rozhodčí paní Hrabákové posuzoval výstavu slovenský rozhodčí pan Havelka. Výstavy jsme se opět zúčastnili ve třídě dorostu s Ume z Hambalek Bušín, která své vystavovatelce paní Barboře Hajdukové udělala velikou radost a získala umístění velmi nadějná 2.
Dotti - Karwillage Reality Check byla druhá ve třídě vítězů a získala titul res.CAC. 


 

8. - 9.10. 2009 jsme samozřejmě nemohli chybět na světové výstavě psů v Bratislavě. 8.10. 2009 jsme se nejdříve zúčastnili výstavy Interra terriers dog show Bratislava 2009. Výstavu posuzoval anglický rozhodčí pan Kevin Jones - chovatelská stanice Maxla. Na této výstavě byla ve třídě dorostu poprvé předvedena Ume z Hambálek Bušín pod vedením paní Barbory Hajdukové. Ume byla velice šikovná, perfektně se předvedla a získala ocenění velmi nadějná 4.
Dottie - Karwillage Reality Check ve třídě otevřené získala ocenění výborná. Výstava se nám velmi líbila, bylo překrásné slunečné počasí, posuzovalo se venku za perfektního posouzení rozhodčího pana Jonese.
Druhý den 9.10. 2009 začínala světová výstava 2009. Psy posuzoval ruský rozhodčí pan Shamil Abrakimov a feny rumunský rozhodčí pan Stefanescu Cristian. Ve třídě dorostu se opět pod vedením paní Barbory Hajdukové předváděla naše Ume z Hambalek Bušín, která znovu získala pěkné umístění velmi nadějná. Celkově oba dny vyhrál fantastický pes STORMBULL SOLO, který je v současné době zapůjčený v Německu - Excelent 1, CAC, CACIB, BOB, World Winner.
Také si velmi cením toho, že jsem měl na výstavě možnost hovořit s ikonami britského Kennel clubu panem Dannym Gilmourem a panem A. Hedgesem, kteří zároveň předváděli psy. Oba dny byly pro nás obrovským zážitkem a jasně nám ukázaly, jakou cestou směřuje chov staffordshire bullteriera.  

 

12.09.2009 se konala klubová výstava SBT.
Výstava se konala za nádherného slunného počasí v překrásném areálu v Kladrubech nad Labem. Bylo přihlášeno přes 170 psů, velká účast, vynikající konkurence. Posuzovalo se ve dvou výstavních kruzích – psi a feny samostatně, za asistence ruských rozhodčích. Byl jsem velice zvědav na zapůjčeného psa z Anglie, Angranian Saiorse Warrios, který je v majetku kamaráda Franty Pitaše. Psa perfektně předvedl Pavel Krunka. Angranian se u nás velice rychle adaptoval, výborně se ukazuje, s vynikajícím posudkem vyhrál mezitřídu a získal CAC.   Velký dojem na mě udělala zlatá fenka z mého chovu Utika z Hambalek Bušín v majetku Zdeny Stejskalové. Uttica ve vynikající konkurenci vyhrála. Je to příslib, velice pěkná fenka, která má budoucnost před sebou. Rovněž v baby třídě – feny z chovu Petry Videcké a Heleny Mudrové byly vynikající, velice komunikativní se svými majitelkami. Zaujala mě také vítězka třídy mladých Famous Fiona Eilatan, kterou předváděla Ivana Zuranová. Dále fantastická mladá fenka Josefina Blues Wizard Bull Heleny Mudrové, kterou jistě čeká vítězná cesta. Také modří psi Ninevah Blue Bomber, Ninevah Blue Dynasty Simony Lahodové, modrá fena Ivany Zuranové Silver Merkury Rosiny jsou velkým příslibem.
Naše Dottynka ve třídě vítězů získala pěkné čtvrté místo.
Závěrem děkuji celému výboru klubu a všem, kteří se svou prací podíleli na uspořádání této překrásné výstavy.

Nashledanou příští rok.
Utika z Hambalek Bušín

 

22.08.2009 se konala výstava ve městě Random - PL, kde fenka Ravena z Hambalek Bušín získala CWC a titul Nejlepší fena. Tím splnila podmínky pro získání titulu Champion PL! Gratulujeme její majitelce paní Dagmara Knytz.

 Paní Dagmara napsala:
This Sunday at the show in Radom Rava took I place and got CWC and title  Best Female, and she become Champion of Poland. We are very proud.


 

Ve dnech 15. a 16.8.2009 jsme se za krásného slunečného počasí zúčastnili mezinárodní výstavy psů v Bratislavě. V sobotu 15.8. posuzovala SBT paní rozhodčí Radvansky Katalin z Maďarska. Naše Dottinka získala velmi pěkné umístění a ve třídě otevřené, kde byla vynikající konkurence, získala res. CAC a celkově res. CACIB. Zvítězila fena Petry Videcké Wolf Lady Fransimo Bohemia, kterou kvůli zdravotní indispozici Petry perfektně předvedla Aneta Matznerová. Ve třídě psů získal CACIB a následně BOB pes Kateřiny Vanišové Heart in Heart Impossant Bohemia. Oběma srdečně blahopřeji.
V neděli 16.8. posuzoval SBT pan rozhodčí Polehňa. Naše Dottinka se velice pěkně předváděla a pan rozhodčí ji ve velmi silné konkurenci ohodnotil známkou V1 CAC, CACIB a nakonec získala i BOB.
Po oba dva dny mě zaujal perfektně předvedený Bastien Grazy Magic, který nejen že v neděli získal titul CAC a CACIB, ale způsob předvedení ing. Čiadom byl famózní. Pes při posuzování rozhodčími po oba dny stál bez vodítka proti svému pánovi v perfektní výstavní pozici po celou dobu posuzování. Blahopřeji a zároveň děkuji manželům Čiadovým za zaslání fotek Dottinky. 

10.08.2009 - jsme dostali další skvělé zprávy od majitelky Solona z Hambalek Bušín - paní Łukaszewské. Solon se umístil na skvělém druhém místě na Jubilejní klubové výstavě TTB v Německu, kterou posuzoval pan Bill Blacker z CROSSGUNS kennel! Gratulujeme a posíláme pozdravy.


28.07.2009 - dostali jsme další zprávy o fence z našeho chovu - Ravena z Hambalek Bušín (Sheffstaffs Red Rum x Angeliky z Kraje vína), která opět vyhrála na další výstavě a získala CWC. Děkujeme za zprávy a fotku majitelce Dagmaře a přejeme mnoho dalších úspěchů.

20.06.2009 - MVP Szcecin (PL) -  Solon z Hambalek Bušín opět vyhrál ve své třídě, tentokrát v mezitřídě a získal svůj první CAC
Další den na Klubové výstavě (Club TTB) získal 2 x CAC. Děkujeme za úžasné zprávy a přejeme mnoho dalších úspěchů!

 

23.05.2009 - MVP Lesznie (PL) - Solon z Hambalek Bušín - Excellent 1, CAJC a splnil tím podmínky pro přiznání titulu Junior Champion PL. Gratulujeme paní Łukaszewské!!!

28.05.2009 - velmi děkujeme milé mladé paní Editce Jemelkové za fotky překrásné fenky Robigola z Hambalek Bušín a přejeme mnoho úspěchů nejen ve výstavním kruhu.

25.05.2009 - dostali jsme fotky nádherného pejska Gina /Ukki z Hambalek Bušín/. Moc děkujeme a těšíme se na nové zprávy.

13.05.2009 přinášíme nové fotografie fenek ze spojení Ch.Sheffstaffs Red Rum x Ch.Kallidiké z Hambalek Bušín. Jedna z těchto velmi nadějných fenek zůstane v naší chovatelské stanici:-)

Utica


Ume 

30.04.2009  obdrželi jsme nové fotografie psa Apache a fenky Zorbah po našem importovaném psu z UK CH. Sheffstaff's Red Rum, kteří žijí v chovatelské stanici Harrystaff´s ve Švédsku. Mikaela díky za zprávy a fotografie a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen na výstavách.


25.04.2009  jsme se za krásného slunečného počasí s naší DOTTINKOU (Karwillage REALITY CHECK ) zúčastnili oblíbené výstavy v Českých Budějovicích, kterou posuzoval pan František Polehňa. Dottinka se v mezitřídě předvedla velmi pěkně a získala ocenění CAC, CACIB a BOB. Tak jsme se vraceli nejen se sluníčkem v zádech, ale i na srdci. 

21.04.2009 jsme dostali nové fotky Solóna z Hambalek Bušín, který žije v Polsku. Pejsek opět uspěl na další výstavě a získal ocenění Vítěz mladých. Tento krásný pejsek je ze stejného spojení, jako náš aktuální vrh - Ch.Sheffstaffs Red Rum x Ch.Kallidiké z Hambalek Bušín. 

11.04.2009 Klubová výstava - Mladá Boleslav
Za krásného slunečného počasí se konala v Mladé Boleslavi klubová výstava SBT. Výstavu posuzovali slovenští rozhodčí paní Anna Cwieceková a pan Milan Bíroš.
Výstavy jsme se zúčastnili s naší Dottie (Karwillage Reality Check), která nám opět udělala velkou radost - zvítězila v mezitřídě - CAC, druhá byla vynikající zlatá fena z našeho chovu Rumina z Hambalek Bušín.
Dotti  se o titul BOB dostala mezi 4 nejkrásnější psy výstavy a touto výstavou splnila podmínky chovnosti.
 

04.04.2009 se konala Národní výstava psů Ostrava 2009. Výstavu posuzovala paní ing. Daňková, která kladla velký důraz na pevné hřbety, správný pohyb a každého psa velmi důkladně posoudila. Celkem bylo vystaveno 52 psů.
Této výstavy jsme se zúčastnili s naší Dottinkou - Karwillage Reality Check, která nám opět udělala velikou radost. Zvítězila v mezitřídě - CAC, Národní vítěz - fena a BOB.
Titul Národní vítěz ve psech získal známý výstavně úspěšný pes z našeho chovu Polio z Hambálek Bušín, který se utkal s naší Dottinkou o titul BOB.
Velice úspěšná byla také Robigolla z Hambalek Bušín, která se v mezitřídě umístila jako druhá - res CAC. Blahopřeji majitelce Editce i za perfektní předvedení této překrásné feny.
02.04.2009 Děkuji majitelům Sideriuse z Hambalek Bušín (L2HGA + HC clear) - slečně Simoně Kleinové a jejímu příteli Tomáši Lébrovi - za vynikající fotky jejich miláčka, který se rovněž výborně prezentoval na jarním svodu.

 


04.-06.03.2009 Na letošní prestižní výstavu Cruft's jsem dostal pozvání od přítele Františka Pitaše. Ihned jsem se rozhodl splnit si svůj dávný sen tuto výstavu absolvovat. Zbývalo jen sehnat letenky, informace a 4.3.09 jsme spolu s Pavlem Krunkou odlétali směr Londýn. Zde na nás čekal František, který nás odvezl k sobě domů. Představil nám své přátele, překrásného psa Rokyho, nabídl vynikající večeři a pohoštění.
Ráno jsme s Pavlem, Frantou a Kubou, který nás vezl na místo výstavy (mimochodem je majitelem krásného bílého SBT) a velmi sympatickou mladou tlumočnicí Evičkou jeli na Cruft's. Bohužel jsem na výstavu přijeli trochu později, než jsme předpokládali, takže jsme neviděli třídu veteránů a baby, což mě mrzelo, protože vidět svoje dávné idoly se mi nepodaří příliš často.
Na výstavu bylo přihlášeno 370 staffordů.  Psy posuzoval pan A. Broadstock, feny pan M. J. Froyne. Z České republiky se výstavy zúčastnili manželé Lahodovi (tentokrát v roli diváků a Simona si to opravdu užívala), 2 překrásní psi Venduly Holubové a A. Matznerové a jedna modrá, importovaná fenka z GB manželů Marouškových. Všichni tito psi byli výborně předvedeni a plně zapadli do svých vysoce kvalitně obsazených tříd. Velkého úspěchu dosáhl JCh. Dream Timy Fransimo Bohemia, který ve své třídě obsadil 3. místo. Všem blahopřeji.
Z celé výstavy jsem byl nadšený...jednak kvalitou posuzovaných psů, perfektní organizací a také profesionálním přístupem vystavovatelů. S Pavlem jsme mnohdy nevěděli, co sledovat dříve - psy, nebo feny. Větší dojem na mě udělaly feny. Byly překrásné, jemné, perfektně předvedené a v závěrečném kole o nejlepší fenu byla kvalita všech úžasná. Také vybrat nejlepší fenu z těch, které nastoupily, nebylo snad ani možné. Tady to již záleželo na panu rozhodčím. Ve finále zvítězila Tikkusilon Tieka Teboo, celkovým vítězem Best of Breed Cruft's 2009 se stal pes Montaboo Seasoned Man at Pantycelyn před psem Res.CC Leger Carrion Showing, kterého vedl známý  handler pan Alen Hedges, který předváděl celkem 3 psy a byl třikrát druhý ve svých třídách. Také mě zaujalo velké množství překrásných psů a fen po otci  Corny Positive Profile. Pro zajímavost - celkově druhá a třetí fena v závěrečném defilé byla po Carnig Positive Profile.
Na závěr - výstava byla pro nás s Pavlem velkým přínosem. Byla to úchvatná show. Přikládám několik fotografií, které jsem pořídil. Také za námi přišli chovatelé Frantova "Rokyho", kteří vystavovali jeho sestru a bratra - tito psi již zvítězili na dvou výstavách.
Eliška, naše milá tlumočnice, nás seznámila a hovořila s mnohými chovateli, za což jí děkujeme.
Po výstavě jsme jeli k Frantovi do Londýna , plni dojmů a druhý den letěli domů. Tímto děkuji Františkovi za pozvání a milé přijetí, Evičce za tlumočení, Monice  Romanovi za vynikající kuchyni. DĚKUJI!

sestra Rokyho


bratr Rokyho


 

06.03.2009 máme pro Vás skvělou novinku - 05.03.2009 se narodila nádherná štěňátka z opakovaného spojení Ch.Kallidiké z Hambalek Bušín a Ch. Sheffstaffs Red Rum. Máme 4 fenky a 3 psy. Štěňátka i maminka se mají skvěle. Více fotografií najdete na stránce štěňat.

07.-08.02.2009 se konala výstava Duo CACIB Brno, kde jsme se zúčastnili i my.
V sobotu posuzoval pan Seman a naše importovaná fena Dottinka (Karwillage Reality Check) v silné konkurenci 20 fen zvítězila a získala CAJC a navíc byla ohodnocena jako nejlepší mladý jedinec a získala nominaci na Cruft's 2010.
Velkou radost v mezitřídě fen mi udělala Rumina z Hambalek Bušín - V1, CAC a její sestra Robigolla z Hambalek Bušín - V2, R. CAC. Obě tyto fenky jsou dcery Spika (Sheffstaffs Red Rum) a Angeliky z Kraje vína.
V neděli posuzoval pan Kubala a naše Dottinka se umístila jako V3.
V mezitřídě tentokrát Rumina z Hambalek Bušín chyběla a Robigolla získala opět V2, R. CAC. Této fence bych příště přál lepší předvedení, které by si zasloužila. Věřím, že se to příště mladé majitelce podaří. Gratuluji.Karwillage Reality Check


Rumina z Hambalek Bušín


Robigolla z Hambalek Bušín

 

05.02.2009 Rádi bychom informovali zájemce o štěňátka z naší chovatelské stanice, že dne 04.02.09 byla potvrzena březost naší Ch.Kallidiké z Hambalek Bušín. Kallidiké očekává štěňata s naším krásným importovaným psem Ch. Sheffstaffs Red Rum. Narození štěňátek z tohoto vynikajícího spojení očekáváme 08.03.2009.

09.01.2009 Na 1. letošní výstavě v Olomouci získala naše importovaná fenka Dottinka (Karwillage Reality Check) velmi pěkné ocenění a umístila se jako druhá v konkurenci 10 fen ve třídě mladých a získala ocenění Excellent 2.

 

06.01.12009 Dovoluji si oznámit, že se naše chovatelská stanice SBT z Hambálek Bušín rozrostla o další dva zlaté přírůstky ze zemně původu tohoto plemene - ANGLIE.
Již delší dobu jsem byl v kontaktu z chovatelem panem M.Pritchardem a podařilo se mi od něho získat zlatou fenečku z vynikajícího spojení - Arnhem Stand N Deliver a Sherdren Just For Fun at Pritsim. Jedná se o zlatou slečnu "Pritsim Charlies Angel". Výběr štěňat podle fotek je vždy velice obtížný a závisí na intuici chovatele. Je třeba posoudit mnoho faktorů a to je z fotografií opravdu těžké. Opět jsem požádal o pomoc svého kamaráda žijícího v Anglii, který má velký přehled a znalosti o chovu SBT a hlavně nesmírně toto plemeno obdivuje. Jedná se o Františka Pitaše, který byl tak laskavý a osobně se jel na fenku podívat, ačkoliv se nejednalo o krátkou vzdálenost (obě cesty cca 800 km). Po zhlédnutí mi tuto fenku doporučil a zařídil potřebné formality, které byly potřeba aby se fenka dne 12. prosince dostala do naší chovné stanice.
V téhle době jsem také jednal s panem Ashrem o získání zlatého štěněte (psa). V tu dobu měl z vynikajícího spojení štěňata, ale žíhaná. Jaké bylo mé překvapení, když mi oznámil, že mi může nechat krásného zlatého psíka po překrásném psu "Colliermans Lionheart at Dazmarnic". Tento vrh nebyl nikde inzerován. Obratem jsem se znovu obrátil na svého kamaráda Františka, jestli by byl tak laskav a udělal pro mě ještě jednu službu. Vše bylo velmi hektické, poněvadž náš známý byl na poslední cestě do Anglie a již opustil naši republiku. Bylo potřeba vyřídit vývozní povolení, pasport. Jelikož psík neměl vyřízen pasport pro transport k nám do republiky musel František okamžitě jednat a zajet do oblasti Norfolku kde ho zajistil. A v tentýž den pro psíka dojel k chovateli panu Asherovi. Po zhlédnuti obou rodičů a malého psíka mi okamžitě sdělil, že takováto nabídka se neodmítá. Byl tak hodný, pejska zaplatil a přivezl na místo, kde si ho převzal náš kamarád Vojta. Ten byl tak laskav a z Angie do Česka vyjížděl o den později, než byl jeho odjezd plánován. Toto zdržení bylo vlastně způsobeno kvůli našemu malému zázraku z Anglie.

FOTOGRAFIE U CHOVATELE V GB
František a Colliermans Lionheart at Dazmarnic

oba rodiče pejska Dazrmarnic Lionhearted

Dazrmarnic Lionhearted

V úterý 22.prosince šťastně dorazil pejsek k nám. Při prvním pohledu na pejska jsem byl nevýslovně šťasten a měl jsem velikou radost ze získání tak překrásného štěněte. Okamžitě jsem si vzpomněl na Františkova slova a musel jsem mu dát zapravdu.
Získáním obou štěňat byly u nás vánoce dvakrát tak hezké než jindy a s radostí budeme sledovat jak naše štěňátka rostou a dělají nám radost.
Příchodem těchto dvou štěňat radost radost i naši čtyřnozí starší kamarádi Ch. Sheffstaffs Red Rum a Karwillage Reality Check, pořízení taktéž v Anglii.
Děkuji touto cestou majitelům panu M.Pritchardovi a panu B.Asherovi za umožnění získání těchto dvou vynikajících štěňat do mojí chovnatelské  stanice, Františkovi Pitašovi za bezprostřední a kamarádskou pomoc. Vojtovi za přepravu a opatrování štěňat po dobu jejich dlouhé cesty z Anglie.

S pozdravem MvDr. Josef Klimeš

 

FOTOGRAFIE JIŽ V NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICI
fenka Pritsim Charlies Angelpejsek Dazrmarnic Lionhearted
oba naše přírůstky pohromadě:-)