NOVINKY 2010

 

novinky 2008   

novinky 2009   


 
4. - 5.12. 2010 
Manželé Zálišovi se zúčastnili výstavy ve Walesu v Rakousku, kam vzali i naši Rozárku (Dazmarnic Black Rose), která byla přihlášená na sobotní výstavu. Byl to opravdu velmi úspěšný víkend.
Glock Stawka Wieksza niž Žycie - Excellent 1, CACA, CACIB, BOB (rozhodčí Robert Blumel - A) a BOG 3. místo (rozhodčí - Maria Luise Dopplereiter - A)
Dazmarnic Black Rose - Excellent 1, Jugendbester (CAJC) a ve finálových soutěžích (zde ji vystavovala manželka pana Záliše) byla vybrána mezi třemi nejlepšími juniory III. skupiny FCI pro soutěž Junior BIS (rozhodčí Christine Rossier - CH). Moc děkujeme za perfektní předvedení naší Rozárky!
5.12. 2010
Glock Stawka Wieksza niž Žycie - Excellent 1, CACA, CACIB, BOB (rozhodčí Mladen Ercegovic - CRO), BOG (rozhodčí Miroslav Václavík - CZ) a BEST IN SHOW !!! (rozhodčí Otakar Vondrouš - CZ) z 2833 přihlášených psů !!!
 

 

19.11.2010 - Klubová výstava teriérů Nitra - rozhodčí pan D.Gilmour
20.11 - 21.11. 2010 Duo CACIB Nitra - sobotu posuzoval pan Westwod a neděli pan Salay.
Třídenní výstava, které se zúčastnila naše mladá fenka Dazmarnic Black Rose (Rozárka) nám udělala velikou radost. Rozárka je kratší dobu v péči vynikajícího handlera a člověka pana
Romana Záliše, který ji vzal se svojí rodinou a psem Top Stafford 2010 Glock Stawka Wieksza Niž Žycie na třídenní výstavu do Nitry.
Páteční klubová výstava nezačala dobře vzhledem k tragické nehodě na D1, kde všichni stáli několik hodin v koloně a vidina výstavy se
pomalu vzdalovala. Nakonec na výstavu přijeli ve chvíli, kdy se začala posuzovat Glockova třída. Hned se šlo do kruhu, žádná příprava a i přesto Glock dominoval. Vítěz třídy, BOB, BOG a BIS.
Blahopřeji.
Neztratila se ani naše Rozárka, která v silné páteční konkurenci ve třídě mladých získala V2. Panu rozhodčímu D.Gilmourovi se líbila a napsal jí vynikající posudek.
Na sobotní výstavě byl Glock 2., Rozárka byla jistější, perfektně se předváděla a získala V1, CAJC.
V neděli se opět dařilo neboť Glock se velice líbil a získal V1, CAC, CACIB, BOB. Rozárka nám opět udělala velikou radost V1, CAJC. V boji o BOB ji vedla paní Zálišová, Rozárka se výborně předváděla, takže manželé Zálišovi měli dvojitou radost stejně jako já. Velice si cením výstavních posudků od prvotřídních rozhodčích.
Navíc mě velice potěšil krásný zlatý pes z našeho chovu Uki z Hambalek Bušín v majetku pana Můčky. V pátek získal V1, CAC - mezitřída. Neděle V1, CAC - mezitřída. Pes se velice líbil panu
Gilmourovi, který panu Můčkovi blahopřál a tvrdil, že pes má velikou perspektivu a budoucnost. Blahopřeji.
Touto cestou děkuji rodině pana Romana Záliše, že dokázali v tak krátké době připravit a předvést naši Rozárku s tak vynikajícími výsledky.
Také blahopřeji kamarádovi Pavlu Krunkovi, že se dokázal kvalifikovat na Cruft's 2011.Dazmarnic Black Rose
 


Uki z Hambalek Bušín


Glock Stawka Wieksza Niž Žycie

 

Klubová výstava The Staffordshire Bull Terrier Club - Anglie

Na pozvání přítele Franty Pitaše jsme se s kamarádem a chovatelem Pavlem Krunkou vydali na prestižní klubovou výstavu do Anglie.
V sobotu 13.11.2010 jsme ráno odlétali  z Prahy do Londýna, kde si nás na letišti vyzvedl Franta a odvezl k sobě domů. Tam nás uvítali jeho přátelé z Čech, žijící v Anglii a jeho čtyřnozí kamarádi Rocky a dvě fantastické černé feny Bibi a Sisi.
Byl podáván vynikající oběd - kuřecí roláda s oblohou, kterou připravil Dan, dále pak skvělý desert od jeho manželky Nelly a bábovka od Moniky. Děkujeme!
Odpoledne jsme jeli se psy do nádherného parku na okraji Londýna a cestou zpět jsme si prohlédli letecké muzeum. Potom následovala večerní párty, kde se všichni přítomní rozhodli, že pojedou fandit Rockymu na výstavu, kam byl přihlášen do třídy "Novic". S Pavlem jsme byli přesvědčení, že se tak skvěle fandilo, že Rocky úspěch mít musí.
Franta nás  upozornil, že nás čeká velký zážitek a vysoká kvalita předváděných jedinců.

Ráno jsme odjeli na klubovou výstavu asi 80 mil do Stoneleigh Park. Na výstavu bylo přihlášeno 210 jedinců a pozváno 24 šampionů, kteří byli předvedeni a představováni v samostatné show.
Výstavu posuzovali:  pan Norman Berry (Rendorm) psy, pan James Byrnes (Lackyle) feny.
Měl jsem možnost vidět otce mých psů Ch. Ashstock By Jupiter, což je už starší pán, kterému se při představování již nechtělo moc chodit a stále na své majitelce žadonil pamlsky. Také vítěze třídy veteránů Ch. Carnig Positive Profile, fantastického psa ve výborné kondici. Také mě zaujal syn Ashstock By Jupiter - krásný pes Ashstock Red Miller JW - dědeček našich očekávaných štěňat a další šampioni.
Výstava začala v 9 hodina společně s Pavlem můžeme říct, že úroveň a kvalita psů byla úžasná a až na malé výjimky (2-3 psi) by byli tito jedinci ozdobou každé chovatelské stanice.
Jednotlivé třídy byly tak vyrovnané, že bylo velmi obtížné určit pořadí. Pan rozhodčí vždy vybral 4 nebo 6 jedinců, ze kterých určil pořadí. Ostatní vystavovaní z kruhu odešli. Odešli vynikající psi, i šampioni, vítězové výstav atd....Kvalita předvedených psů byla tak vysoká a posuzování tak vynikající, že nikdo nemohl namítnout, že bylo uděláno špatné rozhodnutí.
Nás velice potěšila třída psi - "Novice", kterou vyhrál perfektně připravený, ve vynikající kondici předvedený Rocky - Arganian Saiorse Warrior - Franty Pitaše, našeho vynikajícího hostitele a kamaráda, kterému s Pavlem děkujeme , že nám umožnil zúčastnit se této skvělé podívané.
Vítězem třídy otevřené a celkovým vítězem kategorie psů se stal dobře známý, druhý z Cruft's 2010, Kalhols Black Magic at Passernomen, fantasticky předvedený majitelkou Joannou Marachowskou, která v děkovačce ukázala svou neskrývanou radost úžasným úklonem.
Vítězkou třídy otevřené a celkovou vítězkou kategorie fen se stala Rotherstaff Indian Ink at Dynastaff. V této vynikající třídě se mezi čtyři nejlepší se například nedostaly fantastické feny, šampionky - Ch. Borstie What a Steal, Ch. Hubbulls The Promise atd...Další šampionka Trufflestaff Monfia Kanika byla třetí.
Prostě vybrat z 20 a více fen čtyři nejlepší a mezi nimi určit pořadí, bylo v některých třídách vzhledem k vysoké kvalitě předváděných fen skoro nemožné.
Publikum bylo vynikající, přijelo sem mnoho chovatelů. kteří nesoutěžili, jen se dívali, upřímně blahopřáli a fandili, nikam nespěchali, vše si vychutnávali - prostě v Anglii je klubová výstava svátek, stejně tak jako fotbal.
Velký dojem vzhledem k vysoké kvalitě psů na mě udělali oba rozhodčí. Oba měli velké charisma, autoritu a uznání. Každý z vystavovatelů verdikt rozhodčího přijal tak, jak je, poblahopřál vítězům a výstavu dále sledoval v roli diváka. Navíc každý pes byl pečlivě prohlédnut, zhodnocen, prostě tak, jak by to mělo být a bylo vidět, že posuzují zkušení, úspěšní chovatelé a rozhodčí, kterých si každý váží a cení si jejich hodnocení.
Myslím si, že je velká škoda, že většina našich rozhodčích plemeno SBT nezná...ČMKU nemá zájem o nové rozhodčí, takže nás posuzují rozhodčí, kteří mají aprobaci na velké množství plemen, které samozřejmě nemohou všechna perfektně znát. Zkušený chovatel je mnohdy při neodborném posouzení přinejmenším rozpačitý. Rozhodčí by měl mít autoritu a být přínosem pro plemeno a ne naopak.

Plni dojmů jsme jeli z výstavy až za tmy...Výstava daleko překročila naše očekávání - prostě nádhera a pro nás dva ohromný zážitek.
Ve tři ráno jsme vstali, Franta s námi jel ještě do centra Londýna, který jsme si prohlédli, společně jsme se vyfotili, dali si panáka na další setkání a zavezl nás na letiště.

DÍKY!!!
Arganian Saiorse Warrior


Kalhols Black Magic at Passernomen


Rotherstaff Indian Ink at Dynastaff


Ashstock Red Miller JW
 

 

 

05.11.2010 s velkým potěšením oznamujeme všem zájemcům, že březost naší krásné červené fenky Ume z Hambalek Bušín byla potvrzená. Ume očekává štěňata s nádherným psem, jehož oba rodiče jsou z UK a to Silkstaff´s Insider at Pride Staff´s. Z tohoto velmi pečlivě vybraného spojení očekáváme prvotřídní štěňátka s výborným exteriérem i povahou. Clyde (Silkstaff´s Insider at Pride Staff´s) je mladý pes, který již na začátku své výstavní kariéry je velmi úspěšný, stejně jako naše Ume. Více informací najdete na stránce ŠTĚŇATA NA PRODEJ.
Děkuji Maike za možnost použít tohoto krásného psa, za tvoru ochotu a skvělou péči o nás během celého pobytu.
 

Silkstaff´s Insider at Pride Staff´s

Club Junior Winner - PL 2010
Cruft's Qualification - Scotland - 2011
Bundessieger - Dortmund Best Junior Dog
Best Junior, Best of Breed
under Collin Powel ( UK)
Best in Show of the Bullbreeds

L2HGA, HC clear  

Ume z Hambalek Bušín

Excellent 1, CAJC, Best Junior Female

L2HGA, HC clear
 


 

Pár posledních slunných dní na naší zahradě:-)


volné chvíle na zahradě


chceme domů

 

Přestavujeme nový přírůstek v naší chovné stanici. Jedná se o náš odchov VANTU Z HAMBALEK BUŠÍN. Je to potomek naší velice úspěšné feny Karwillage Reality Check - Top Stafford 2009 a Ch.Kannechor Smokey Joe. 

V pátek 1.10.2010 se konala evropská výstava ve slovinském městě Celje, kterou posuzoval pan Štefan Šinko (SLO).
Na tu to výstavu jsme vyrazili už 30.9. odpoledne a to ve složení Dazmarnic Check Mate - Timy, Vanta z Hambalek Bušín a Dazmarnic Black Rose - Rozárka. Přespali jsme v Rakousku, aby jsme byli na výstavu svěží a v dobré náladě. V pátek ráno jsme z hotelu vyrazili na posledních asi 100 km směr Celje. Vše jsme v pohodě našli díky dobře připravenému panu řidiči. Na této výstavě bylo přihlášeno 80 stafíčků. Mi jsem Timiho přihlásili do třídy mladých a v konkurenci 11-ti psů dostal ohodnocení V bez pořadí. Vantičku jsem přihlásili do třídy dorostu, dostala ohodnocení VN 3. Jako poslední šla do kruhu Rozárka, ve třídě mladých a v konkurenci 18-ti fen dostala ohodnocení V bez pořadí.


 

 25.9. 2010 jsme vyrazili na podzimní národní výstavu v Brně. Vystavovalo se v hale a posuzovala paní Jiřina Volšická. Na tento 'výlet' jsme vzali Vantu z Hambalek Bušín, Dazmarnic Black Rose (Rozárka) a Dazmarnic Check Mate (Timy). Jako první se ve třídě mladých ukázal náš Timoušek a tuto třídu vyhrál s oceněním V1 CAJC a později dostal i titul NEJLEPŠÍ MLADÝ. Pak přišla na řadu Vanta, ta byla přihlášena do třídy dorostu. Vyhrála ji a dostala ohodnocení VN 1. Na konec jsme předvedli Rozárku a to ve třídě mladých v konkurenci 12 fen dostala ohodnocení V bez pořadí.


 

Další úspěch slavil krásný mladý pes z našeho chovu Solón z Hambalek Bušín v majetku paní Anny Łukaszewské a to na výstavě Klubu Terriera Alec Waters Memorial ve Waršavě, kde obsadil skvělé druhé místo ve třídě šampiónů (rozhodčí Rita Smith-Waters). Moc děkujeme za zprávy a fotografie a posíláme pozdravy a gratulujeme!


 

Dne 5.9.2010 jsme brzy ráno vyrazili na výstavu Joe Mallen memorial, která se konala v rakouském  St. Pölten. Tato výstava byla premiérou pro Vantu z Hambale Bušín. Ve třídě puppy se panu rozhodčímu moc líbila a tuto třídu vyhrála.
Z našich slečen jsme ještě do třídy mladých vzali Rozárku - Dazmarnic Black Rose. Pan rozhodčí Paul Grimwood z Velké Británie dal v této třídě bohužel jen jednu výbornou a Rozárka ta šťastná nebyla. Abychom se nebáli, tak jsme si vzali ochránce Timyho - Dazmarnic Check Mate a ten se své úlohy zhostil zodpovědně. Ve třídě mladých se pěkně předváděl a dostal od paní rozhodčí Nancie Booth, taktéž z Velké Británie, ohodnocení V bez pořadí.
Jinak nás výstava dost zklamala. Posuzování rozhodčích bylo někdy podle nás a také podle mnoha dalších účastníků výstavy nepochopitelné až chaotické. Také organizace nebyla na úrovni prestižní výstavy s mezinárodní účastí. Příjemné bylo, že se fenka z našeho chovu Rumina z Hambalek Bušín ve vlastnictví manželů Otmarových, umístila ve třídě otevřené na druhém místě a získala ocenění V2 res. CACA.
Obrovským úspěchem bylo vítězství mladého psa Hermes Eilatan z chovatelské stanice paní Ivany Zuranové, ve vlastnictví Terezy Pauderové. Získal ocenění nejlepší mladý pes a vyhrál i celou výstavu. Oběma dámám moc gratulujeme.


Vanta z Hambalek Bušín 

 

Dne 28.8. 2010 se za ne moc pěkného počasí konala mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi.
Hned ráno při odjezdu na výstavu pršelo a déšť nás provázel až do Mladé Boleslavi. Tam nás čekalo další nemilé překvapení a to v podobě hodinové fronty na zaparkování. Během našeho čekání ale déšť ustal a tak jsme mohli vystavovat. Sice v blátě a v gumákách, ale alespoň bez deštníků.
Výstavu posuzoval pan rozhodčí Ing. Jaromír Dostál DrSc, který se zaměřoval hlavně na chrup psů.
My jsme vystavovali Dazmarnic Check Mate (Timy) ve třídě dorostu a náš Timoušek ji vyhrál. Dostal hodnocení VN 1. Také jsme předvedli Dazmarnic Black Rose (Rozárka), která šla ve třídě mladých a dostala hodnocení V bez pořadí.
Děkujeme panu Romanu Mučkovi a jeho přítelkyni, kteří mají psa z našeho chovu Ukki z Hambalek Bušín, za zprávy a fotky z MVP Bratislava výstavy a z jejich společné dovolené v Chorvatsku.
Ukki se první den umístil na 2. místě s ohodnocením Výborný, druhý den byl ohodnocen známkou Výborný 1, Vítěz Třídy. Gratulujeme!!!
 

NOVÝ ČESKÝ ŠAMPIÓN

19.06.2010 se konala MVP v Brně. Naše plemeno posuzovala paní Hana Vojáčková.
My jsme se výstavy zúčastnili se třemi fenkami - Dazmarnic Black Rose (Rozárka), Ume z Hambalek Bušín a Karwillage Reality Check (Dotinka).
Nejmladší Rozárka šla ve třídě dorostu a získala ohodnocení VN 2.
Uminku jsme předváděli ve třídě mladých, ve které byla veliká konkurence 13 fen. Paní rozhodčí byla velmi nekompromisní a v této třídě zadala pouze 4 výborné. Naše Uminka do této čtveřice patřila a získala ohodnocení V 3.
Na konec šla na řadu naše zkušená Dotinka a to do třídy otevřené. Ta svou třídu vyhrála a dostala ocenění V 1, CAC a tímto ohodnocením splnila podmínky pro zadání titulu
ČESKÝ ŠAMPION.
V boji o nejlepší fenu dostala Dotinka ohodnocení Res.CACIB
 

12.6.2010 se v Kolesech u Kladrub nad Labem konala klubová výstava.
Zúčastnili jsme se jí s našim mladým importovaným pejskem DAZMARNIC CHECK MATE (Timy) a importovanou fenkou DAZMARNIC BLACK ROSE (Rozárka). Timyho jsme vystavovali ve třídě dorostu, kde posuzoval rozhodčí z Velké Británie pan F.Gough s výsledkem VN3. Rozárka se vystavovala také ve třídě dorostu za posouzení rozhodčího z Velké Británie pan J.Ford s výsledkem VN.
Výstavy se také s velkým úspěchem zúčastnila kouzelná fena z našeho chovu, Rumina z Hambalek Bušín (Sheffstaffs Red Rum x Angelika z Kraje vína), kde v těžké konkurencí 20-ti fen získala ve třídě otevřené ohodnocení V1, CAC.
Tohoto ocenění si vážíme o to více, jelikož své prvenství potvrdila titulem KLUBOVÝ VÍTĚZ - feny.
Udělala nám velikou radost. Moc gratulujeme a přejeme další krásné výsledky, které si zaslouží Ruminka i její majitelé manželé Otmarovy z Prahy.

 

07.06.2010 Velmi nás potěšilo, že na titulní straně 6. čísla časopisu Pes přítel člověka, kde vyšel obsáhlý článek o našem plemeni (autorkou je úspěšná chovatelka paní Helena Mudrová), byla uveřejněna fotografie krásného psa z našeho chovu - Sideriuse z Hambalek Bušín (Ch.Sheffstaffs Red Rum x Ch.Kallidiké z Hambalek Bušín), jehož majitel je fotograf p. Lébr. Blahopřejeme k tomuto hezkému psu!


 

29.-30.05.2010 Staffího dne se zúčastnil i pejsek z našeho odchovu Ukki z Hambalek Bušín (Ch.Sheffstaffs Red Rum x Ch.Kallidiké z Hambalek Bušín), jehož majitelem je p. Mučka. Tento pes se velice líbil panu rozhodčímu Karlssonovi (UK), který ho umístil jako Excellent 1, Vítěz třídy mladých. Děkujeme za předvedení tohoto krásného psa a přejeme mnoho dalších tak krásných úspěchů!
 

23.05.2010 Představujeme nový přírůstek v naší chovatelské stanici. Jde o zlatého pejska DAZMARNIC CHECK MATE (Timy) z chovu pana Billa Askera v Anglii a jeho kamarádku, o které jsme už informovali, DAZMARNIC BLACK ROSE. Více informací a fotografií najdete na stránce "Naše feny" a "Naši psi".


 

18.05.2010 jsme dostali zprávu od Natalie z Kyjeva (Ukrajina) o narození štěňátek po našem importovaném psu Spikovi. Narodily se 4 fenky a 3 psi. Gratulujeme k tak krásnému vrhu!
 

17.05.2010 jsme obdrželi další velmi milou zprávu od paní Tomanové, majitelky Poldíka (Polio z Hambalek Bušín).

Dobrý den,musíme Vám s velkou radostí oznámit,že Poldík vybojoval v sobotu v Bratislavě BOBa a nominaci na Cruft 2011.Tak se příští rok pojedeme promenádovat na zelený koberec do Anglie a budeme se snažit reprezentovat všechny krásky a krasavce z Hambalek Bušín co nejlépe budeme umět
Pozdravy úplně všem a hlavně rodičům posílá Poldík s rodinou


Upřímně gratulujeme k tak krásnému výsledku!!!


 

23.04.2010 Poslední společné foto Wanesky a Vanty. Všechna štěňátka jsou již prodaná

 

31.03.2010 nové fotografie štěňátek najdete na stránce "ŠTĚŇATA NA PRODEJ"


 

Cruft's 2010
Dne 12.3.2010 jsem se opět zúčastnil prestižní výstavy Cruft's v Anglii. Byli jsme menší skupina v čele s manželi Lahodovými, paní Zuranovou, Němečkovou a Hajdukovou.
Cestovali jsme již ve čtvrtek 11.03.2010 letecky přes Bratislavu s menší skupinkou chovatelů z Maďarska a Slovenska. Byli jsme ubytovaní v perfektním hotelu Premier In, vzdáleného jen kousek od výstaviště, takže pěší procházka na výstavu a zpět nám nedělala problém.
Po ubytování jsme šli na výstaviště, kde nás čekal chovatel a rozhodčí pan Hedges, který nás vřele uvítal a předal nám Annual 2009. Měli jsme možnost si v klidu prohlédnout nespočetné množství stánků s velmi lákavými nabídkami.
Po celou dobu se o nás vzorně staral manžel Simony Lahodové, pan ing. Petr Lahoda, který vše tlumočil, překládal naše hovory s anglickými chovateli, rezervoval stůl na večeře, cestu na letiště, kde jsem měl já osobně problémy s celní prohlídkou. Petře, děkuji.
12.03.2010 jsme po snídani společně vyrazili na výstavu, kde se opět posuzovalo velké množství SBT. Zde nás již čekal František Pitaš s Pavlem Krunkou a Monika, kteří nám drželi místa u kruhu psů. Výstavy se zúčastnili i naše dvě chovatelky. Opět jen potvrdily, že se směle můžeme s našimi psy zúčastnit již jakékoli výstavy. Velký dojem na mě udělala Mirka Hoffmanová, která se dostala se psem Leg Puller Impossant ve třídě otevřené do užšího finále, kde skončili na fantastickém 4. místě. Mirka byla perfektně oblečená a pes se nádherně předváděl , oba působili velice jistě a nádherně.
Katka Vanišová předváděla svého Ch. Heart Heart Imposant Bohemia snad v nejtěžší - otevřené třídě, kde každý pes byl velká osobnost. Opět byla velmi výborná, proto byla vybrána do širšího finále, dále se nedostala, ale i toto je v tak silné třídě - přes 30 psů - velký úspěch. V této třídě se také výborně předvedl u nás známý Angranian Saiorse Warrior, kterého jsem měl možnost sám předvést v Českých Budějovicích. Rockyho úspěšně předváděl sám majitel F. Pitaš a byl vynikající.
Celkově ve psech vyhrál Fear of the Dark Berserker, v majetku polského chovatele pana Kozlarka. Druhý byl vynikající pes v majetku polské chovatelky Kalhols Black Magic at Passernomen.
Ve fenách a celkovým vítězem Cruft's 2010 se stala známá vystavní fenaa Ch. Crossguns Memhis Belle, UK Top Stafford 2009.
Večer jsme v klidu povečeřeli, společně jsme se podělili o dojmy z výstavy a v sobotu dopoledne jsme odlétali zpět do Bratislavy a domů.
V závěru mohu říci, že náš chov je dnes na vysoké úrovni. Vzorům, ke kterým jsme kdysi jen vzhlíželi, se dnes vyrovnáme. Je to způsobeno vhodným zahraničním krytím, importům atd.
Přesto jsem nebyl spokojen s výroky rozhodčích. Vyhlášení některých vítězů jsem nedokázal pochopit. Přesto nebyl podán žádný protest, rozhodnutí rozhodčího je pro všechny svaté "nediskutující". Účast na Cruftu je pro každého chovatele ctí.
Poznali jsme zde mnoho psů, měli jsme možnost si je prohlédnout jinak, než z fotek, navázali přátelství s mnohými chovateli a určitě jsme si zde vyhlédli budoucí - snad úspěšné krycí psy pro naše feny.

MVDr. Josef Klimeš


za fotografie děkuji p. Petru Lahodovi

 

08.03.2010 nové fotky štěňátek najdete na stránce Štěňata na prodej.

 

Představujeme nový přírůstek v naší chovatelské stanici. Jedná se o žíhanou fenku DAZMARNIC BLACK ROSE narozenou 23.11. 2009 z chovu pana Billa Askera v Anglii. Z fenky máme velikou radost, je z prvotřídního chovu, vynikající moderní krevní linie.
Touto cestou děkuji kamarádovi Františku Pitašovi za pomoc při cestě do ČR a chovatelům manželům Askerovým za přenechání a výběru toto překrásné feny.
Více informací o této krásné fence najdete brzy na stránce Naše feny.
 

 

06.02.2010 - DUO CACIB BRNO
Této mezinárodní výstavy jsme se zúčastnili s naší mladou fenkou Ume z Hambalek Bušín. Uminka se velmi hezky předvedla a k naší velké radosti získala V1, CAJC a titul Nejlepší fena mladých.
V silné konkurenci skončila jako druhá Utika z Hambalek Bušín. Dalším velkým úspěchem byl titul V1, CAC, R. CACIB fenky Robigola z Hambalek Bušín, majitelky Edity Jemelkové, které srdečně blahopřejeme k dalšímu úspěchu.
 
Ume z Hambalek BušínO naši Ume se celou výstavu starala Helenka:-)

 


18.01.2010 s radostí oznamujeme všem zájemcům o štěňátko z naší chovatelské stanice, že březost naší importované fenky Dottie (Carwillage Reality Check) - Top Stafford 2010 - byla potvrzena sonografickým vyšetřením.

 

Ve stejný den byla potvrzena i březost i fenky Ch. Kallidiké z Hambalek Bušín.

Jakmile se štěňátka narodí, najdete informace na stránce "Štěňata na prodej" a samozřejmě i zde, v Novinkách.


 

 

08.01.2010 - se konala první výstava v tomto roce - Národní výstava v Olomouci. Přes nepřízeň počasí jsem se tam vydal s naší fenkou Ume z Hambalek Bušín. Vystavovali jsme v pavilonu G, který je příliš malý na takové množství vystavovaných jedinců a návštěvníků, stále otevřené dveře, průvan a zima nepřispěly k pohodě ve výstavním kruhu. Posuzoval, velmi přísně, pan M. Václavík, který kladl velký důraz na výšku, kvalitu srsti a zuby. Několik vystavovatelů raději kvůli nestandardním  jednotlivostem jejich psů raději nenastoupilo do kruhu.
Naše Ume se velmi pěkně předvedla ve třídě mladých, v silné konkurenci 13 fen a obdržela známku Výborná 2.
Ještě většího úspěchu dosáhla fena z našeho chovu Rumina z Hambalek Bušín ve třídě otevřené, která získala ocenění Výborná 1, CAC, Blahopřejeme jejím majitelům, rodině Otmanových.


Ume z Hambalek Bušín