NOVINKY 2012

 

novinky 2008   

novinky 2009   

novinky 2010   

novinky 2011   


 
Od Aleny a Martina Říhy jsme dostali krásné fotky pejska z našeho chovu. Jmenuje se Xanto z Hambalek Bušín a jeho majitelkou je paní Kredbová. Moc děkujeme za fotky:-)
 

 

 

 

 

.

01.12.2012 se narodila krásná štěňátka z exklusivního spojení. Více informací najdete na stránce ŠTĚŇATA NA PRODEJ.

 

 

 

01.12.2012 jsme dostali krásné zprávy od Romana Záliše.

1.12. 2012 Národní výstava psů Swiebodzice, Polsko - Rozhodčí Janusz Opara (PL).
Zonny z Hambalek Bušín - Výborný 1 ve třídě mladých, Junior Winner a Best of Junior. Tímto vítězstvím ukončil Junior šampionát Polska a zároveň splnil podmínky pro přiznání titulu Junior šampion klubu SBTC CZ.
Beretta Domidar z Hambalek Bušín - Výborná 2 ve třídě mladých - handling Darka :-)
Ch. Ginstean Mister Cool zvítězil ve třídě šampionů a následně v silné konkurenci v porovnání získal i titul Vítěz (BOS)

Gratuluji majiteli Zonnyho, MVDr. Lonskému a děkuji za vynikající handling R. Zálišovi. I jemu patří gratulace k úspěchu Beretty a psa Ch. Ginstean Mister Cool:-)


 

 

 

 

 

 

 

Na fotografiích můžete vidět Teddyho (Zendy z Hambalek Bušín).
Jeho majitelka Barča Hajduková nám napsala:

Dobrý večer, posílám foto se sobotní nahaňky, kterou jsem absolvovala i s Teddem. Teddan se ukázal v celé své paradě a tak uvažuji že z něj udělám i pracovního pejska. 
Barča

Vložený obrázek 2Vložený obrázek 1

 

 

 

 

Klubová výstava - Stafford - Anglie
Rozhodčí: psi - Mr. Tommy Curd /Knockon/, feny - Mrs. Gill Mc Dermott /Macadermus/.

Tak jako každý rok jsme s Pavlem Krunkou, na pozvání kamaráda a chovatele Franty Pitaše žijícího v Londýně, jeli na prestižní klubovou výstavu do Anglie.
Franta na nás jako vždy čekal na letišti, kde si nás vyzvedl a jeli jsme k němu domů, kde pro nás manželé Dan s Nelou měli připravenou vynikající večeři. Měli jsme si o čem povídat, prohlédli jsme si Frantovy 5týdenní štěňata, popíjeli slivovičku a bylo nám dobře.
V sobotu jsme jeli s Frantou do panství bývalého člena lehendární skupiny Beatles George Harrissona. Obdivovali jsme překrásně upravenou zahradu, jezírka, množství věcí, které Harrisson za svého života dovezl. Všichni lidé jsou zde velice milí, přívětiví a pohostinní. Večer jsme byli v Sportbaru, kde jsme viděli vynikající fotbalové zápasy a správné fandění anglických fanoušků. V neděli brzy ráno jsme vyjeli do Staffordu, vzdáleného přes 200 mil od Londýna, na klubovou výstavu .
Na výstavu bylo přihlášeno 258 psů. Výstavní kruhy byly vzhledem k vysokému počtu psů velké, chodilo se po koberci, atmosféra vynikající, mezi vystavovateli velice srdečná. Pozdravili jsme se s mnoha známými vystavovateli - zúčastnili se i vystavovatelé z Německa, Holandska, od nás to byli manželé Lahodovi s Mirkou Hoffmanovou.
Radost z výstavy si udělal Pavel Krunka, který Frantovi předváděl jeho nádhernou modrou fenu Satip Iron Maiden. Franta předváděl Rockyho, kterého si ráno vyzvedával od chovatelů z Irska, kde pobýval 4 měsíce.Bylo velice příjemné vidět radost Franty a Rockyho, kteří se 4 měsíce neviděli.
Výstava naplnila moje očekávání. Nějaký výrazný objev v kategorii psů jsem neviděl. Více jsem se věnoval posuzování psů, samozřejmě jsem stihnul posuzování fen, kde konkurence a kvalita předváděných fen byla vynikající a vyrovnanější.
Zlatých psů zde opět bylo velice málo a je vidět, že i v Anglii je problém kvality zlatých psů a i zde rozhodčí některé na úkor černých psů nedocenili.
Předvádění - handling zde byl na vysoké úrovni. Rychlý pohyb předváděných psů, při pohybu volné vodítko tak, jak to má být. Rozhodčí si každého psa prohlédli, prohmatali, posoudili pohyb. Není to jako u nás, kde chodíme 20 x dokola, posuzování pohybu dvou psů vedle sebe, nakonec většinou špatné posouzení.
Ze všech psů ve třídě se vyberou nejlepší, kteří jdou v boji o vítězství, s ostatními psy se rozhodčí a vedoucí kruhu rozloučili. Zmiňuji se rovněž o vedoucích kruhů, kteří byli vynikající. Svou práci dělali precizně, s úsměvem, naprostou profesionalitou. Prostě dokonalí.
Jak již několikrát zdůrazňuji, rozhodčí byli opět vynikající. Oba měli vysokou úroveň, respekt a jejich posuzování bylo naprosto přesné a dokonalé. Všichni rozhodčí, které jsem měl možnost vidět posuzovat v Anglii byli důslední, suverénní, v kruhu působili velice jistě a rozhodně. Všichni jsou uznávaní chovatelé, odbornost v posuzování je jejich předností. Zde si nikdo nedovolí dávat najevo svoji nespokojenost. Není důvod, jestliže mě posuzují tihle rozhodčí, kteří mají v kruhu velkou autoritu, která je po právu respektována.
Nemohu si odpustit mezinárodní výstavu v Brně, kterou posuzoval pan Polgár. Divím se, jak je možné dát tomuto rozhodčímu právo posuzovat plemeno SBT a navíc dát k němu hospitalizovat adepta na naše plemeno. Posudky tohoto suveréna, který ze židle posuzoval naše plemeno byly katastrofické.
Ale to již se vracím ke klubové výstavě, která nás naplnila vynikající atmosférou mezi chovateli, upřímné blahopřání k dosaženým výsledkům, což u nás nevidím. Dojala mě i pozornost klubu ke členům svého klubu, kteří měli narozeniny, dávaly se dorty s rožnutými svíčkami, blahopřání. Vystavovatelé od vedoucích kruhů dostávali na posilnění bonbony, hřejivá slova vedoucích kruhů, prostě vynikající show.
Velice na mě zapůsobila "Parade show", kde byli představování jednotliví championi různých zemí. Je to cesta, která snad bude zavedena i u nás, neboť všichni championi si tuhle poctu v závěru výstavního roku zaslouží!
Klubovým vítězem se stal pes Tillcarr Fire Marshall, klubový vítěz fen - fantastická fena Ch. Dare To Dream, která se stala nejlepším psem celé výstavy.

 

 

 

 

 

CACIB Wroclaw - Zonny z Hambalek Bušín - Junior class - Výborný 1, Vítěz mladých, BOJ. Následně v závěrečných soutěžích byl vybrán mezi tři nejlepší mladé ze III. skupiny FCI !!!  Gratulujeme majiteli MVDr. Z. Lonskému a děkujeme za skvělou prezentaci manželům Zálišovým.

 

8.9. 2012 - NVP Varšava (PL) - rozhodčí: Elzbieta Chwalibog (PL)

Zonny z Hambalek Bušín – Výborný 1, Vítěz mladých - majitel: MVDr. Z. Lonský

 

 

 

01.10.2012 jsme dostali milý e-mail a fotky od majitelky fenky Hebé z Hambalek Bušín. Moc děkujeme Simono!

Děkuji pane Klimeš za skvělou fenku ICH.MULTICH.HEBÉ Z HAMBALEK BUŠÍN, KTERÁ NÁM DĚLÁ RADOST VÍCE NEŽ 11 LET. SIMONA foto dnes

 

 

 

 

 

09.09.2012 - Speciální výstava Poděbrady, rozhodčí: manželé Bill (psi) a Jo (feny) Blecker.

Psi - třída mladých: Valglo Dream Maker - Very Good
                         Zendi z Hambalek Bušín - Excellent
Feny - třída šampionů: Dazmarnic Black Rose - Excellent
Feny - třída čestná: Vanta z Hambalek Bušín - Excellent

Valglo Dream Maker


Vanta z Hambalek Bušín09.09.2012
- Joe Mallen Memorial, rozhodčí: Mr. Tony Lee - psi a Mrs. Clare Lee - feny.

Psi - třída mladých: Valglo Dream Maker - Excellent 3
                         Zendi z Hambalek Bušín - Very Good
Psi - Trophy Class: Ch. Dazmarnic Check Mate - Excellent

Valglo Dream MakerZendi z Hambalek Bušín


 

 

 

 

 

 

 

 

Valglo Dream Maker

Díky jako vždy Frank Pitašovi a ing. Tomáši Dvorníkovi, byl k nám v lednu 2012 dovezen překrásný černý pejsek z prestižní anglické chovatelské stanice "Valglo" od chovatelů rodiny Picket.
Od Franty a Tomáše to byla nabídka, která se nedala odmítnout. Dream Maker je poslední potomek legendárního, stále žijícího psa "Valglo Albertiny", který je snad ve více, jak polovině rodokmenů špičkových anglických psů. Matka je vynikající fena "Valglo Amarylis", dcera asi nejlepšího modrého psa současnosti - Valglo Signin' The Blues.
Hlavně děkujeme Mrs. Picket za ochotu a důvěru nám přenechat tohoto krásného psa.

 

 
 

25.08.2012 Mezinárodní výstava Mladá Boleslav - rozhodčí František Polehňa.
Výstavy jsme se zúčastnili s Valglo Dream Maker, ICh. Dazmarnic Black Rose - předváděla Jana Zálišová a Zendi z Hambalek Bušín - v majetku Barbory Hajdukové.
Psi: třída mladých  - Valglo Dream Maker - V1, CAJC, Nejlepší mladý pes
Feny: třída vítězů - ICh. Dazmarnic Black Rose - V1, CAC, CACIB, BOB, Vítěz III. skupiny FCI.

Vynikající úspěch, kterého si velice vážím, zvláště u ICh. Dazmarnic Black Rose, u které jsem hodnotil fantastické předvedení a kondici, ve které byla předvedena. Děkuji manželům Zálišovým za vynikající prezentaci této feny a za čas, který jí věnují. Vítězství ve III. skupině FCI je zároveň velký úspěch chovu tohoto nádherného plemene, které chováme.
Jano, s Rozárkou Vám to moc hodně sluší, je to SUPER!

ICh. Dazmarnic Black Rose - vítěz III. skupiny F.C.I., CAC, CACIB, BOB


ICh. Dazmarnic Black Rose & Valglo Dream Maker
Valglo Dream Maker - CAJC, Nejlepší mladý pes


Zonny z Hambalek Bušín
Zendy z Hambalek Bušín

 

 

 

 

18.-19.08.2012 - DUODANUBE Bratislava. Mí dva psi - mladý UK import Valglo Dream Maker (Tommy) a krásná MultiCh. Dazmarnic Black Rose mi udělali obrovskou radost. Má Rozárka opět potvrdila své kvality a navázala na množství předchozích výstavních úspěchů!
Výstavy byly velmi náročné vzhledem k úmornému vedru jak pro psy, tak pro vystavovatele, přesto jsem domů odjížděl velmi spokojený s krásnými výsledky mých psů.
Moc děkuji Terezce Pauderové za fotografie z výstavy a velká gratulace k úspěchu jejího pejska Hermese!

18.08.2012 - rozhodčí František Szalai, Tibor Havelka - Závěrečné soutěže:

třída mladých - Valglo Dream Maker V1, CAJC
třída vítězů - MultiCh. Dazmarnic Black Rose - V1 CAC, CACIB, BOB, v závěrečné soutěži o vítěze III. skupiny F.C.I. se Rozárka dostala do nejužšího výběru 7 nejlepších psů.


19.08.2012 - rozhodčí MUDr. Pavel Seman:

třída mladých - Valglo Dream Maker V1, CAJC a navíc se Tommy dostal do nejužšího finále o nejlepšího mladého psa, mezi 7 nejlepších.
třída vítězů - MultiCh. Dazmarnic Black Rose - V1 CAC, CACIB
 

 
30.07.2012 Nafotili jsme poslední fotky velmi nadějného pejska Cassidy z Hambalek Bušín, který za pár dní odlétá do vzdáleného Mexika.
 

 

 

 

30.07.2012 dostali jsme fotky krásných zdravých štěňátek po našem importovaném psu Ch. JCh. Dazmarnic Check Mate. Maminkou je Bacardi Baboo Eso Bonatom. Tato štěňátka se narodila v chovatelské stanici Brenneke - http://brenneke-kennel.webnode.cz/. Děkujeme za krásné fotky Martinovi a Heleně Říhovým a gratulujeme k tak zdravému, vyrovnanému vrhu.

 

 

 

 

 

30.07.2012 jsme dostali fotky krásného pejska Teddyho (Zendy z Hambalek Bušín) od jeho majitelky Barbory Hajdukové z jejich společné dovolené v Bavorsku a na Šumavě. Moc děkujeme!


 

 

 

 

 

22.7. 2012 – Speciální výstava teriérů klubu KCHTaF - Košice (SK) 
Rozhodčí: Ing. Norbert Vass (SK)
Naše Rozárka - MultiCh. Black Rose Dazmarnic, kterou i zde předvedl slovenský handler Andrej Kňažko a opět dosáhla skvělého výsledku – Výborná 1, CC, Vítěz speciální výstavy, BEST OF BREED !!!
Je to další velký úspěch mé nádherné feny a věřím, že i na dalších výstavách opět potvrdí své kvality. 

 

21.7. 2012 – Mezinárodní výstava psů Velká Ida (SK) 
Rozhodčí: Milan Bíroš (SK)
Naše Rozárka - MultiCh. Black Rose Dazmarnic - vystavena byla sllovenským handlerem Andrejem Kňažko a vybojovala krásné ocenění – Výborná 1, CAC, CACIB

Tímto dalším vítězstvím splnila podmínky pro udělení titulu Interšampion (C.I.B.) !!!
 

 

 

Máme volné dva krásné pejsky s výstavními předpoklady a jedinečným PP

 

 

30.06.2012 bylo v Londýně uskutečněno výjimečné krytí naší nádherné fenky JCh. Vanta z Hambalek Bušín vynikajícím anglickým šampionem, legendou - Ch. Carnig Positive Profile.
Carnig Positive Profile je šampion Anglie, 6x TOP UK STUD DOG - Nejlepší plemeník Anglie - 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 a 2011!!!
Naše Vanta z Hambalek Bušín je Světový vítěz mladých, Nejlepší mladý pes Paříž 2011, CAC, Národní vítěz, CACIB, BOB atd.
Opět nám velice pomohl kamarád Franta Pitaš, který se právě vracel do Anglie a nabídl se, že Vantu vezme s sebou, nechá ji nakrýt a zařídí dopravu zpět. V sobotu 7.7.2012, 2 týdnech strávených v UK u Franty a na cestách, přijela Vanta domů.
Rád bych i touto cestou poděkoval manželům Brett a Sue Lay, kteří byli velice vstřícní a milí a pomohli mi uskutečnit můj sen, nakrýt tímto vyjímečným psem. DĚKUJI.

 


 

02.07.2012 - nafotili jsme pro Vás nové fotografie našich překrásných štěňátek, které mají jedinečný, plně anglický rodokmen a jak vidíte sami, mají i výjimečný exteriér. Více fotografií najdete na stránce "Štěňata na prodej".


 

 

23.06.2012 - MVP Brno - posuzovatel pan Petr Řehánek.

Na MVP do Brna jsem tentokrát jel s manželi Hajdukovými, jejich Zendi z Hambalek Bušín (Teddy) a mými psy Timmy (Dazmarnic Check Mate a Tommy (Valglo Dream Maker).
Tommy (Valglo Dream Maker) a Teddy (Zendi z Hambalek Bušín) měli ve třídě dorost svoji výstavní premiéru. Zvládli ji velice dobře. Oba dostali ocenění Velmi nadějní, Tommy byl klasifikován jako druhý ve třídě dorostu.
Ve třídě Championů zvítězil náš zlatý Timmy (Dazmarnic Check Mate) - V1, CAC a nakonec titul CACIB a BOB. Timmy nás navíc potěšil ve třídě vítězů III. skupiny, kde obsadil nádherné 4. místo.
Velikou radost nám udělal překrásný zlatý pes z našeho chovu Xanto z Hambalek Bušín, který se se svou majitelkou paní Kredbovou umístil na 2. místě ve třídě otevřené a získal res. CAC. Blahopřejeme.


 

 

 

18.06.2012 - aktuální fotky štěňátek z našeho aktuálního vrhu najdete na stránce Štěňata na prodej.

 

 

Chovatelská stanice Crazy Magic a Fransimo Bohemia ve spolupráci s Anetou a Lukášem letos opět uspořádali "Staffí den", letos v CZ, v Dětřichově.
Staffí den získává mezi chovateli stále větší oblibu. Je to vynikající setkání hlavně pro chovatele. Je zde velká pohoda, přátelská atmosféra, tak, jak má být. Výstavu letos posuzoval pan Craig Stokes - anglický chovatel, rozhodčí a handler (kennel Oxstoks).
Celou výstavu a pohár starosty Bzence pod Javorinou vyhrál překrásný zlatý pejsek z našeho chovu - Xanto z Hambalek Bušín v majetku rodiny Kredbovy. Děkuji za lásku a péči, kterou Xantovi věnují a gratuluji k tak skvělému výsledku.

 

 

 

01.06.2012 - nafotili jsme aktuální fotky našich štěňátek - více najdete na stránce Štěňata na prodej.

 

 

20.5. 2012 se narodila krásná štěňátka s perfektním rodokmenem - 2 feny a 4 psi. Více informací a fotek najdete na stránce Štěňata na prodej.
 

 

 

 

18.05.2012 Světová výstava Salzburg.
Na Světovou výstavu jsme měli přihlášené 4 psy. Velice jsem se těšil, ale vážné problémy mě donutily se výstavy nezúčastnit.
Vantu z Hambalek Bušín, Dazmarnic Black Rose opět předváděli manželé Zálišovi. Navíc měli s sebou velice nadějného 7měsíčního Zonyho u Hambalek Bušín, který je v majetku manželů Lonských, ale celou předvýstavní přípravu s ním dělali Jana a Roman Zálišovi.
Psy posuzoval vynikající rozhodčí, chovatel a handler James Byrnes z Irska. Měl jsem ho možnost vidět na klubové výstavě 2011 v Anglii a byl jsem nadšen jeho osobností v kruhu. Vynikající posouzení každého psa, správné korektní hodnocení, žádná zbytečná kolečka v kruhu atd.
Zonny z Hambalek Bušín, který je z našeho chovu v předvedení Romana Záliše se fantasticky předvedl a po zásluze získal ocenění Winner of Puppy class on WDS Salzburg.
Zde bych chtěl vyzvednout a poděkovat manželům Lonským za ochotu půjčit Zonnyho na Světovou výstavu, ale hlavně Romanovi a Janě Zálišové za předvýstavní přípravu, kterou se Zonnym absolvovali. Denně s ním byli prakticky v kontaktu a za nespočet hodin, který s ním trénovali se Zonny odvděčil tím nejhezčím způsobem. Fantastické předvedení, naprostá souhra s handlerem, prostě jsem nadšen a blahopřeji.
Feny posuzoval ing. Bierwolf Hans.
Viděl jsem video jeho posuzování a jsem šokován, jak může Světovou výstavu posuzovat způsobem, který jsem viděl. Byla a je urážka vystavovatelů pokud rozhodčí nechá velice dlouho vystavovatele chodit a běhat v kruhu, nesleduje dění v kruhu, baví se s vedoucím kruhu (ten snad byl jako druhý rozhodčí - podle chování v kruhu) a posuzování nechci komentovat. Mnoho známých zahraničních handlerů na tohoto rozhodčího vůbec nejeli - udělali dobře, stejně jako já, nemusel jsem se rozčilovat.
Vanta a Rozárka šly společně ve třídě otevřené, Vantu vedl Roman, Rozárku Jana. Velice se mně obě v kruhu - dle vida líbily, hezky se prezentovaly, získaly ocenění Výborná bez pořadí!
Ještě jednou děkuji manželům Zálišovým za perfektní předvedení a hlavně za Zonnyho, který mě velice potěšil a ocenění od Jamese Byrnese, které je pro mě prioritou.


Zonny z Hambalek Bušín

 

 

 

  

28.04.2012 - KV SBT Mladá Boleslav, rozhodčí: MVDr. Pavel Seman (psi), ing Kanás Robert (feny).
Za nádherného počasí se konala klubová výstava SBT, které se zúčastnilo 180 jedinců.
Vystoupení našich psů a odchovů bylo velice úspěšné. Velikou radost nám v silně obsazené třídě dorostu udělal Zonny z Hambalek Bušín, majitele MVDr. Zbyňka Lonského. Tohoto nádherného pejska na jeho první výstavě perfektně předváděla Jana Zálišová. Zonny se úžasně prezentoval, ze všeho měl velikou radost a ve své třídě zvítězil. Dazmarnic Check Mate v silně obsazené třídě vítězů vybojoval ohodnocení V3 Také Vanta z Hambalek Bušín byla ve třídě vítězů ohodnocena známkou V.
To nejlepší nakonec. V silně obsazené třídě otevřené (17 fen) Dazmarnic Black Rose, předvedená opět dokonale Janou Zálišovou, získala ocenění Vítěz třídy, CAC. Rozárka se poté dostala do nejužšího výběru pro zadání titulu Vítěz Klubové výstavy - BOB.
Tímto vítězstvím splnila podmínky pro přiznání titulu Český Šampion.
Potěšilo, že se výstavy zúčastnil známý anglický chovatel a rozhodčí sir Hedges, který měl druhý den vynikající přednášku o chovu a standartu našeho plemene.
Budeme se těšit na další výstavy. 

 

27.04.2012 Děkuji Zdence Stejskalové za zaslání fotky nádherné fenečky ze spojení  CH. Dazmarnic Check Mate x Utica z Hambalek Bušín. Velice mě mrzí, že jsem neviděl celý vrh, který dle zkušené chovatelky je úžasný, doma je zatím jeden pejsek, který je velkým příslibem pro chov, těším se na zaslání jeho fotky. Zdenko blahopřeji. Pepa

 

  

14.04.2012 - Národní výstava v Ostravě, rozhodčí Karel Hořák.

Psi:
mezitřída: Xanto z Hambalek Bušín - V3, majitelka Radka Kredbová
třída vítězů: Ch. JCh. Dazmarnic Check Mate - V3

Feny:
třída otevřená: Robigolla z Hambalek Bušín - V1, CAC - majitelka Edita Jemelková - blahopřeji k úspěchu!
třída vítězů: JCh. Vanta z Hambalek Bušín - V2, res. CAC

 

 

 

 

07.04. 2012 – CACIB Miskolc
JCh. BLACK ROSE DAZMARNIC - Excellent 1, CAC, CACIB / Judge : Dejan Gujanicic (SRB)

07.04. 2012 – CAC Miskolc
JCh. BLACK ROSE DAZMARNIC - Excellent 1, CAC /Judge : Alberto Velasco (E)
 
08.04. 2012 – CACIB Miskolc
JCh. BLACK ROSE DAZMARNIC - Excellent 1, CAC, CACIB / Judge : Ivan Vasiljevic (SRB)

Tímto naše Rose splnila podmínky pro titul Champion HU.


 

 

 

 


 

Oznamujeme, že dne 21. a 22.03.2012 se uskutečnilo velmi zajímavé krytí naší vynikající feny  Ch.JCh. Karwillage Reality Check anglickým psem Gazzanlou Uncle Buck of Skjaldmarr.
Pes je v majetku žijící legendy Staffordshire bullterrierů v Anglii - Danny Gilmoura. Již na světové výstavě v Paříži, po shlédnutí našich fen, nám, resp. Romanu Zálišovi nabídl svého vynikajícího psa na krytí.
po shlédnutí fotek psa a jeho vynikajícího rodokmenu jsme neváhali a jako první jsme se rozhodli nakrýt naši Dotty.
Jakmile jsme uviděli psa naživo, předčil naše očekávání. Vynikající hlava, perfektní přední fronta, zaúhlení, přechod krk, záď, pes je velice krátký, správná povaha, prostě super.
Krytí proběhlo bez problémů, budeme v očekávání krásných zdravých štěňátek s vynikajícím rodokmenem.
Děkuji siru Gilmourovi, že nám umožnil krytí tímto překrásným psem.

 

 

 

24.03. - 25.03.2012 MVP Nitra. Na tuto výstavu jsme jeli s kamarádem Oldou, Timmym (Dazmarnic Check Mate) a Vantou.
Před námi byla posuzována skupina amerických staffordšírských teriérů a bullteriérů.
V sobotu posuzoval pan František Szalay. Nejdříve šel do kruhu Timmy, který ve třídě šampionů získal druhé místo a potom res. CACIB. Vanta byla vystavena ve třídě otevřené, kterou vyhrála. Jako vždy se velice hezky předváděla a získala ocenění V1, CAC, CACIB.


 

 

CRUFT'S 2012

JCh. Vanta z Hambalek Bušín

Cruft's 2012 Jako každý rok, i letos jsme jeli s kamarádem Pavlem Krunkou do Anglie na prestižní výstavu Cruft's 2012. Tentokrát jsem nejel jen jako divák, ale také jako vystavovatel naší nominované JCh. Vanty z Hambalek Bušín. S Pavlem jsme letěli pozdě odpoledne z Brna, Vanta jela na výstavu s manželi Zálišovými autem.
Na letišti nás vyzvedl kamarád a chovatel Franta Pitaš, který s námi udělal prohlídku centra Londýna, následovalo příjemné posezení u zázvorového piva v překrásné hospůdce s výhledem na známý křižník. Prostě pohoda. Potom jsme jeli k Frantovi, kde nás čekala výborná večeře a povídání u dobrého koňaku dlouho do noci.
Brzy ráno jsme s Frantou, Nelou a Rockym jeli na výstavu Cruft's 2012. Výstavy se zúčastnilo 378 SBT - 178 psů a 204 fen. Psy posuzovala Mrs. Hemstock, feny Mrs. Pearson. Výkon rozhodčích byl a je pro mě zážitek. Naprosté soustředění pouze na psa, klid, rozvaha a perfektní posouzení. Rozhodčí si prohlédne pohyb a celého psa, jde k dalšímu psu, kde provádí stejné úkony. Po posouzení celé skupiny opět prochází celý kruh a pozorně sleduje psy ve výstavním postojí, přední frontu, zadní frontu a po důkladném posouzení určuje pořadí. Nikde jsem neviděl, že by všichni psi v kruhu dělali kolečko, jak je tomu u nás.
Byla zde vynikající kvalita předváděných psů, championů atd. Letos mě překvapila vyšší kvalita předváděných fen. Někteří šampioni, vítězové prestižních výstav, se v mnoha případech nedostali do užšího výběru, kde se to vůbec neřešilo. Rozhodčí sleduje a posuzuje psa tak, jak ho momentálně vidí v kruhu.
Nebudu jmenovat psy, kteří by byli a jsou ozdobou každé výstavy, ale jak uvádím, nedostali se do užšího finále. Tady to bere každý tak, jaké je rozhodnutí rozhodčího.
Nestačil jsem sledovat obě třídy, protože moje hlavní pozornost byla soustředěna na naši JCh. Vantu z Hambalek Bušín. Šla ve vynikající kondici, viděl jsem, že paní rozhodčí velice zaujala, neboť si ji dlouho prohlížela, prohmatávala, opět se k ní vrátila a ohromný pocit štěstí nastal, když si ji paní rozhodčí vybrala mezi 5 nejlepších fen. Na této prestižní výstavě Vanta získala 4 místo ve fantastické konkurenci předváděných fen. Vanta byla předvedena v další třídě, opět působila velice sebejistě, perfektně se předváděla. Znovu byla vybrána mezi nejlepší feny a získala 5. místo.
Vantu, perfektně jako vždy, předváděla Jana Zálišová. Oběma manželům - Romanovi a Janě Zálišovým - touto cestou děkuji za péči, kterou Vantě věnovali během výstavy, po výstavě atd.
Velice lituji, že jsem nepřihlásil další naši nominovanou fenu Dazmarnic Black Rose, nevěřili jsme, že se po ˇštěňatech dostane tak rychle do vynikající kondice, v jaké je. Její sestra JCh. Dazmarnic Double Trouble byla 3. ve třídě Limit - bitch, vloni byla druhá.
Stejného umístění jako Vanta získal další pes z českého chovu - Ilumin Soul of Eilatan ve psech. Psa předváděla sama chovatelka Ivana Zuranová. Jsem nesmírně šťastný, že Ilumin a Vanta, vítězové světové výstavy mladých Paříž 2011, potvrdili své kvality, perfektně se prezentovali a získali tato vynikající ocenění. Gratuluji Ivaně Zuranové a manželům Bouškovým, majitelům Ilumina.
  

Obdrželi jsme pozdravy z Poděbrad, od pana MVDr. Zbyňka Lonského, majitele krásného pejska Zonny z Hambalek Bušín. Jak můžete vidět na fotografiích, pejsek roste skutečně do krásy, na což jsme patřičně hrdí a přejeme mnoho úspěchů s tímto pejskem i ve výstavním kruhu.

 


 

Přinášíme Vám nahrávky z pořadu Snídaně s Novou, kde byl hostem MVDr. Zbyněk Lonský se svým krásným pejskem Zonny z Hambalek Bušín (pejsek z posledního vrhu naší úspěšné feny Ch. Top Stafford Kallidiké z Hambalek Bušín a našeho nádherného importovaného psa z UK Ch. JCh. Dazmarnic Check Mate).


 

 

 

 

 

 

 

 


7.1. 2012 NV Brno, rozhodčí Věra Veverková.
V sobotu 7.1.2012 jsem se vydal s manželi Hajdukovými na Národní výstavu do Brna, společně s mými psy - Timmym (Ch. JCh. Dazmarnic Check Mate) a Vantou. Posuzovala paní Věra Veverková. Velice se mi líbilo prostředí v pavilonu V, kde byly velké kruhy, nádherné čisté koberce - prostě výborné prostředí. Byla to první výstava u nás, která předčila má očekávání. Timmy vyhrál třídu vítězů, získal CAC, čímž splnil podmínky pro přiznání titulu Český šampion. Nakonec získal i titul Národní vítěz.
Vanta z Hambalek Bušín se opět perfektně předvedla a zaujala paní rozhodčí natolik, že zvítězila v mezitřídě, získala titul CAC a také Národní vítěz. Nakonec náš Timmy získal i titul BOB.

Ch. JCh. Dazmarnic Check Mate (Timmy) - třída vítězů - CAC, NV, BOB
Vanta z Hambalek Bušín - mezitřída - CAC, NV