NOVINKY 2013

 

novinky 2008   

novinky 2009   

novinky 2010   

novinky 2011   

novinky 2012   

 

 

 

Obdrželi jsme fotografie krásného psa z našeho chovu - Domidar BDC z Hambalek Bušín - pořízené po jeho vítězství na mezinárodní výstavě na ostrově Re Union, kde zvítězil ve třídě mladých a následně získal i titul BOJ. Děkujeme a blahopřejeme ke krásnému výsledku!


 

 

 

 

5.12.2013 - děkujeme Ivě zuranové za fotografii Dafné z Hambalek, která oslavila, stejně jako pejsek pana Vladimíra Kolmistra z Kladna - Damin z Hambalek, již 14 narozeniny. Děkujeme za skvělou péči!!!

 

 

 


20 LET CHOVU SBT

Je to již neuvěřitelných 20 let, co jsem si od Alenky Tvrzové koupil zlatou fenečku Staffordshire Bullterrera Gold Lady Alet.
Lada byla vynikající představitelkou tohoto plemene, s excelentním
rodokmenem. Otec: 2x Světový vítěz, import z Jižní Afriky -
Tenacious Just Kiddig, matka import z Finska - Jaramillos Sweet Lady Alet. Lada se stala zakladetlou našeho chovu SBT. Sama získala tituly Champion ČR, 6 x CACIB, Národní vítěz, CAC atd.
Byla kryta nádherným psem, importem Number One of Pokerface. Z tohoto spojení jsem odchoval nádhernou a povahově vynikající Atellu z Hambalek - český Junior Šampion, 6 x CACIB, CAC atd.Bohužel mi Ladynka odešla po krytí v Holandsku, ve třech letech a Attelka, její dcera, byla další dobu pokračovatelkou mého chovu.
Po krytí impozantním zlatým psem v Holandsku Dalestock London Pride mi dala úžasnou zlatou fenku, Championku, Národní vítězku Dea Dia z Hambalek, která po krytí importem z Irska Jagstaff the Sandman mi dala nádhernou Ch. JCh., Klubová vítězka, Top Stafford 2006 Kalidiké z Hambalek. Tato nádherná fena mi dala několik překrásných štěňat po krytí naším Speikym (Sheffstaff Red Rum).
Naposled byla Kallidiké kryta naším Timmym (Dazmarnic Check Mate) - další vynikající odchov.  Zonny z Hambalek Bušín je v majetku rodiny Lonských a je jedním z nejúspěšnějších psů ve výstavní sezóně - Klubový vítěz ČR, CAC, Top Stafford 2012.
Velmi si vážím umístění Vanty z Hambalek Bušín, která zvítězila na Světové výstavě psů v Paříži 2011 a získala titul Světový vítěz mladých a Nejlepší mladý pes. Vanta byla v handlingu manželů Zálišových, stejně, jako Zonny. Tímto manželům Zálišovým velice děkuji za množství odvedené úspěšné práce. Je to skvělý úspěch.
Musím se také zmínit o příteli Františku Pitašovi, žijícímu v Anglii, který mi pomohl dopravit moje vybraná a zakoupená štěňata domů.
Jedná se o následující championy:
Ch. Karwillage Reality Check, Top Stafford 2009, Ch. Dazmarnic Black Rose, Ch. Dazmarnic Check Mate a v poslední řadě Valglo Dream Maker.
Na pozvání Franty jsem se mohl zúčastnit prestižních výstav v Anglii - Cruft's, Speciální výstavy, Klubové výstavy a vidět nejlepší psy tohoto plemene, handlery, mít možnost porovnávat, konfrontovat, vést diskusi atd. Je stále se co učit, sledovat vývoj tohoto plemene v zemi, která je kolébkou chovu SBT.
Toto nádherné plemeno a těší stále větší oblibě a jsem nesmírně rád, že moji psi a štěňata z mého chovu se podílejí na popularizaci tohoto plemene. Dnes již mohu říci, že se řadím mezi první chovatele, kteří u nás s tímto plemenem začínali. Jmenuji paní ing. Petrusovou, jednu z prvních, která k nám dovezla SBT, paní Volšickou Jiřinu, Hanu Vojáčkovou....
Psi z mého chovu a stanice získali:
Top Stafford 2006 - kallidiké z Hambalek
top Stafford 2009 - Karwillage Reality Check
Top Stafford 2012 - Zonny z Hambalek Bušín

Touto cestou děkuji mojí manželce, která má velký podíl na všech úspěších, za její trpělivost a lásku, kterou našim psům věnuje. Každý ví, že chov psů je něco krásného, ale přináší i smutné chvilky, tak jak to již v životé bývá.


 

 

 

 

13.10.2013 jsme dostali krásné fotky štěňátek po našem UK importovaném pejskovi Valglo Dream Maker. Pro více informací o těchto krásných štěňátkách kontaktujte rodinu Helískových na: Helisek7@seznam.cz
 

 

 

3.10.2013 - moc děkuji Míle Švamberkové za krásné fotky štěňátek po našem Tomíkovi (Vlglo Dream Maker). Máme radost zejména z překrásných modrých štěňátek:-)


 

 

 

25.09.2013 nám paní Ivana Gruberová poslala fotky z oslavy 15. narozenin pejska z našeho chovu Catullus z Hambalek Bušín:-) Moc děkujeme za fotky a za skvělou péči o Catulluse!


 

 

 

21.09.2013 přijela Helenka Mudrová s Ivou Mrňákovou na krytí krásné fenky Josefina Wizard Bull s naším psem Valglo Dream Maker. Při té příležitosti jsme udělali pár snímků, za jejichž zaslání tímto děkuji Ivaně Mrňákové:-) 

 

 

 

ZONNY Z HAMBALEK BUŠÍN - VÍTĚZ SPECIÁLNÍ VÝSTAVY SBTC - KOLESA U PARDUBIC

14.09.2013 - Speciální výstava SBTC - Kolesa u Prahy, rozhodčí: Liz Stanway, handler: Jana Zálišová

Vynikajícího úspěchu na speciální výstavě SBTC dosáhl pes z našeho chovu Zonny z Hambalek Buší, syn naší nádherné Ch. Top Stafford 2006 Kallidiké z Hambalek. Zonny zvítězil v mezitřídě - Excelent 1, CAC, Vítěz Speciální výstavy, Best of Breed a získal také ocenění za "Nejlepší pohyb".
Je to úžasný úspěch našeho chovu, kterého si velmi vážím. Touto cestou děkuji majitelům - manželům Lonským, že se jim podařilo vychovat a prezentovat na výstavách tohoto překrásného psa, manželům Zálišovým za vynikající připravenost a prezentaci Zonnyho ve výstavním kruhu, tvláště Janě za perfektní handling.
Jak říká pan dr. Zbyněk Lonský - "Punťa (Zonny) je šoumen". Souhlasím a přeji mnoho dalších úspěchů.

Na této výstavě byla předvedena i naše fenka Ch. Dazmarnic Black Rose a ve třídě čestné získala ocenění Excellent.

 

 

 

Děkuji Zdeně Stejskalové za fotky prvních štěňátek po našem importovaném pejskovi Valglo Dream Maker a zároveň velká gratulace ke skvělému umístění její nádherné zlaté fenky "Zuzanky" (Ch.JCh.Dazmarnic Check Mate x Utica z Hambalek Bušín) na Speciální výstavě SBTC.


 

 
 

07.09.2013 - NV Brno - posuzovatel paní Olga Hrabáková
třída vítězů - Valglo Dream Maker - Excellent 2, res. CAC

 

 

 

 

19.07.2013 Představujeme krásného pejska Dash Domidar z Hambalek Bušín. Za jeho fotografie děkujeme majitelům z Litvy. Dash je potomkem naší krásné Ch. HU & CZ JCh. Dazmarnic Black Rose a MultiCh. Highbourne Bureaucracy. 

 

 

 

 

Představujeme fenku Debbie z Hambalek Bušín, která zůstává v naší chovatelské stanici. Je to fenka s excelentním rodokmenem, po krásných rodičích - Ume z Hambalek Bušín & Ashstock Red Miller JW.


 

 

 

 

Klubová výstava GBF (bullbreed plemen) v Německu, Meisdorf, rozhodčí Jo Blacker (kennel Crossguns - UK), rozhodčí pro BIS - Jo Blacker (Crossguns - UK), Bill Blacker (Crossguns - UK), Mandy Young (Bullyview - UK) a Ann Rode (S).

Zonny z Hambalek Bušín - mezitřída - Výborný 1, CAC VDH, CAC CLUB, Klubový Vítěz, BOB a BEST IN SHOW !!!

 

 

 

 

 

18.05.2013 jsme obdrželi krásné zprávy o úspěchu pejska z našeho chovu - Darwin BDC Domidar z Hambalek Bušín (CH.Highbourne Bureaucracy x CH.Dazmarnic Black Rose) - 1 er very promising Best Babie RE CFABAS Réunion Island 2013


 

  

 

 

  

07.05.2013 - na fotografiích máte možnost vidět nádherného pejska z našeho chovu, který žije ve Francii - Yorki z Hambalek Bušín. Yorki je synem Ch. Crossguns Tom Jones a naší  Ch.JCh. Karwillage Reality Check.


 

 

 

 

7.05.2013 - přinášíme aktuální fotografie krásného 5měsíčního pejska Domi Domidar z Hambalek Bušín. Pejsek je prodán do Japonska, kam odletí po splnění všech veterinárních importních podmínek.

 

 

04.05.2013 - MVP Praha - posuzovatel František Polehňa, závěrečné soutěže - Olga Hrabáková.
Valglo Dream Maker - třída otevřená - Excellent 1, CAC, CACIB, BOB
III. skupina FCI - 5. místo
Zonny z Hambalek Bušín - mezitřída - Excellent 2

 

 

 

27.04.2013 - KV SBTC Mladá Boleslav - posuzovatel: Bill Asker GB

Valglo Dream Maker - třída otevřená - Excellent 2
Zonny z Hambalek Bušín - mezitřída - Excellent 1, CAC 

 

 

 

29.04.2013  Obdrželi jsme nové fotky a zprávy od majitelů velmi nadějného, krásného pejska DARWIN DOMIDAR z Hambalek Bušín z jeho nového působiště na ostrově  Reunion. Moc děkujeme!


 

 

 

 

16.3. 2013 Speciální výstava teriérů klubu SKCHTaF Slovensko - Viničné, rozhodčí Tony Brindley (UK, Carbrindle).

Zonny z Hambalek Bušín  - mezitřída - Výborný 3

 

 

 

 

13.04.2013 - NV Ostrava - rozhodčí Zdeněk Kliment (CZ), závěrečné soutěže Jaroslav Matyáš (SK)

Valglo Dream Maker - třída otevřená - V1, CAC, Národní vítěz, BOB a ve III. skupině FCI získal skvělé 5. místo:-)

Zonny z Hambalek Bušín - mezitřída - V1, CAC

Beretta Domidar z Hambalek Bušín - třída mladých - V1, CAJC, BOJ

Valglo Dream Maker 


Zonny z Hambalek Bušín

 

 

 

 

13.3.2013 - Cruft's - Birmingham

Je to již tradicí, že na pozvání přítele Franty Pitaše, žijícího v Londýně, jsme opět ve dvojici s kamarádem a chovatelem SBT Pavlem Krunkou vyrazili na prestižní výstavu psů - Cruft's 2013 do Anglie.
tentokrát se mi moc jet nechtělo, neboť po podzimní speciální výstavě v Anglii jsem si říkal, že mě tam nic nového nemůže překvapit, ale opak byl pravdou.
Na výstavu Cruft's 2013 bylo přihlášeno 389 psů, z toho 190 psů a 199 fen.
posuzoval Dr. A Brydon (psy) a Mrs. J. Hunter (feny).

prostředí, jako vždy vynikající, velké prostorné kruhy s čistými zelenými koberci a perfektní posuzování.
Byl jsem překvapen a nadšen z kvantity a kvality předvedených psů. Tak vynikající konkurence a v takovém množství předváděných psů v kruzích jsem ještě nezažil. Byla to show a jsem nesmírně rád, že jsem měl možnost se jí zúčastnit.
Výstavy se zúčastnilo tentokrát více českých chovatelů. Naši psi se rozhodně v tak těžké konkurenci neztratili. Vítězství Pepity Wizard Bull Ivety Mrňákové ve třídě, ve druhé třídě 3. a umístění Easy Rider Moravia Lord Petry Prokopové, stejně jako dalších zúčastněných je úžasné.
Největší dojem na mě udělala třída Open - jak u psů i fen, s účastí asi po 40 předváděných jedinců. Tak kvalitně obsazené třídy jsem dlouho neviděl. Jestliže by rozhodčí v těchto třídách  - hlavně u fen - určil jiné pořadí, nic by se nestalo, neboť kvalita, jak již uvádím, byla mimořádná.
Rovněž jsem byl nadšen z velkého počtu předváděných nádherných zlatých SBT, kteří vyhráli i několik tříd, jak u psů, tak i u fen. Vše bylo potvrzeno novou vycházející hvězdou, zlatou fenou Bellarouge Blithe Spirit, která byla hodnocena jako nejlepší mladý pes Cruft's 2013.
Psy vyhrál překrásný Ch.JCh.Zakstaff Whats The Story, feny Ch. Crossguns Memphis Belle. V rozhodování o BOB byli oba rozhodčí tentokrát jednotní a BOB získala úžasná fena Ch. Crossguns Memphis Belle.
Naše malá výprava - Pavel Krunka, Franta Pitaš a Nella, která se o nás opět starala, včetně manžela Nelly - Dona, který byl vynikajícím hostitelem a připravil nám vynikající večeře, měla také důvod k oslavě. Pes Saben Satip z chovu Fr. Pitaše vyhrál třídu. Blahopřeji ještě jednou k tomuto úspěchu.
Za špatného deštivého počasí jsme přijeli do Londýna v pozdních večerních hodinách, kde jsme vše řádně zapili a podělili se o své dojmy.
Byla to úžasná výstava. Děkuji Frantovi Pitašovi za pozvání a skvělý servis po celou dobu.
Ať žije Cruft's 2014!!!

     
Albermarbull Running Riot                                         Albermarbull Red Riot


Aymstaff Moneys Too Tight                               Frisian Staffs Enter Sandman


        Ashstock Red Miller                                           Staffstyle Burning Heart at BokidoStaffash The Hurricane
 

 

 

 

 

 

 

12.3.2013 jsme obdrželi milý e-mail a fotografii krásného pejska Cloe z Hambalek Bušín (Gazanllou Uncle Buck of Skjadmarr over Dumbrition x Ch. Karwillage Reality Check). Moc děkujeme a gratulujeme ke krásnému úspěchu!

Dobrý den pane Klimeši,

v příloze zasílám jednu aktuální fotku Cloeho, minulý víkend jsme byli tady u nás v Č. Budějovicích na oblastní výstavě a vyhráli jsme třídu mladých, tak jsme na Cloeho pyšní.
Krásně mu ted narostla hlava a je to velký divoch a mazel. Teď už se v posteli trochu mačkáme, když se rozvalí. :o)


S pozdravem

Martin a Klára

 

 

 


 

28.02.2013 jsme obdrželi milý e-mail od rodiny Bůžkových, CHS. kde prozatím je stále možnost si rezervovat štěňátko po našem krásném importovaném pejskovi Dazmarnic Check Mate.
 

Dobrý den, pane Klimeši,

štěňata se mají k světu, celý vrh je standardní, bez vad, perfektní nůžkové skusy, ve čtyřech týdnech sestouplá varlátka.
poslední fotky: http://kavalirikvarteto.rajce.idnes.cz/Vrh_DEAR_25.1._2013_PRODIGI_Slade_Czech_x_Dazmarnic_CHECK_MATE_-_23.2.2013/

S pozdravem
Bůžková
www.kavalirikvarteto.cz

 

 

 

 

 

25.02.2013 - Dostali jsme fotografie nádherného, velmi úspěšného psa Black Knight Rogstaff z Hambalek Bušín (Valglo Specialist x MultiCh. Dazmarnic Black Rose), který žije v CHS. Rogstaff. Moc děkujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů s tímto úžasným pejskem.


 

 

 


 

 

 

13.1.2013 - International dog show Ljubljana, Slovenia - Cruft's qualification
Judge : Salvatore Tripoli (I)
JCh. MAYA Stawka Wieksza niž Žycie - Excellent 1, Junior Winner, Slovenia Junior Winner, BEST OF JUNIOR and qualification for Cruft's 2014 !!!
JCh. ZONNY z Hambalek Bušín - Excellent 1, Junior Winner, Slovenia Junior Winner and qualification for Cruft´s 2014 !!!
Ch. Ginstean MISTER COOL - Excellent 1, CAC and reserve CACIB

12.1.2013 - International dog show Ljubljana, Slovenia
Judge : Dr. Michael Kreiner (A)
JCh. ZONNY z Hambalek Bušín - Excellent 1, Junior Winner, Best of Junior, BEST OF BREED and JBOG !!!
JCh. MAYA Stawka Wieksza niž Žycie - Excellent 1, Junior Winner
Ch. Ginstean MISTER COOL - Excellent 1, CAC, reserve CACIB

Zonny je již třetí pes z naší chovatelské stanice, který se kvalifikoval na Cruft's:-) Gratuluji jeho majiteli MVDr. Z. Lonskému!

 


 

 

05.01.2013 - NVP Brno - rozhodčí F. Polehňa

Na první letošní výstavu do Brna jsem jel s naším mladým importovaným psem Valglo Dream Maker (Tommy).
Tommy byl velice úspěšný. Vyhrál třídu mladých - V1, CAJC a byl vyhlášen nejlepším mladým psem. V závěrečné soutěži o vítěze plemene se opět dobře presentoval a získal titul BOB.
Velkou radost mi udělal v odpoledních soutěžích, kde v soutěži nejlepší mladý pes III. skupiny FCI - posuzoval rozhodčí pan Miroslav Václavík - se dostal do užšího finále a získal nádherné II. místo.
Ve třídě štěňat  - fenek - mě zaujaly všechny fenky, zvláště dvě skoro bílé fenky s nádhernými zlatými znaky, z chovu paní Nadi Tomeškové. Zjistil jsem, že obě pocházejí z krytí po mém Timmym (Dazmarnic Check Mate). Obě byly klasifikovány jako velmi nadějné. Jedna zvítězila, druhá byla čtvrtá. Blahopřeji.
Výstava se konala v prostorné hale V, dostatek místa, velké čisté kruhy s koberci, kde jsme měli všichni dostatek prostoru. Navíc závěrečné soutěže byly úžasné, spontánní, prostě hezky prožitý den.